Wiadomości

  • 29 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 2226

Bezpieczne zwierzę w zimie. Burmistrz Czechowic-Dziedzic apeluje

W związku z prowadzoną przez Fundację Mam kota na punkcie psa akcją "Bezpieczne zwierzę w zimie", burmistrz Czechowic-Dziedzic zwrócił się z prośbą do wszystkich opiekunów zwierząt domowych, a szczególnie opiekunów psów trzymanych na uwięzi, w kojcach oraz na wolnej przestrzeni, o zapewnienie tym zwierzętom odpowiednich warunków bytowania, szczególnie w czasie niskich temperatur.

pies
Bezpieczne zwierzę w zimie. Burmistrz Czechowic-Dziedzic apeluje · fot. Mam kota na punkcie psa


- Zadbajmy o to, aby nasze zwierzęta miały stały dostęp do niezamarzniętej wody, ciepłej karmy oraz odpowiednio ocieplonej budy, chroniącej je przed nadmiernym wychłodzeniem, lub w inny sposób zapewnijmy im właściwe warunki do przetrwania mrozów - apeluje Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

- W przypadku zaobserwowania psów pozostających przez dłuższy czas bez opieki, jak również psów utrzymywanych w niewłaściwych warunkach, proszę o zgłaszanie takich spraw do Straży Miejskiej lub Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego - dodaje samorządowiec.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.