czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3975

[ZDJĘCIA] Bielskie "niedźwiedzice" obudzone. Będą kolejne protesty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Zaledwie kilka godzin po opublikowaniu przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia wyroku ws. aborcji w całym kraju znów kobiety wyszły na ulice. Protest zorganizowano także w Bielsku-Białej, gdzie na placu Ratuszowym zebrało się kilkadziesiąt osób.

Reklama

Manifestacja kobiet na placu Ratuszowym - 27.01.2021 · fot. bielsko.info


Przypominamy, że 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku, który zezwalał na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niekonstytucyjny.

Jesienią przez całą Polskę przetoczyła się fala protestów. Manifestacje odbyły się także w Bielsku-Białej. W największej z nich udział mogło wziąć nawet około 10 tys. osób. Ostatni protest na ulicach stolicy Podbeskidzia miał miejsce 13 grudnia. Wówczas w zgromadzeniu uczestniczyła garstka manifestantów.

- Wzięli nas na przeczekanie. Wielu z nas powoli tą energię wytracało. Dziś zostałyśmy obudzone z zimowego snu. Pseudo trybunał się obudził, obudziły się też niedźwiedzice strajkowe - mówiła do zgromadzonych jedna z organizatorek protestu.

Z naszych informacji wynika, że protest ma być ponowiony w czwartek.

Zapis relacji na żywo:

Loading...

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj