Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7010

COVID i pogoda opóźniły budowę parku przy ul. Królowej Jadwigi

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy Was, że budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi idzie zgodnie z planem. Wszystko zmieniło się jednak wraz z nadejściem jesieni oraz drugiej fali epidemii koronawirusa - jak się okazuje, to właśnie one są powodami opóźnienia w zakończeniu inwestycji.

park
Wizualizacje parku przy ul. Królowej Jadwigi


Przypomnijmy, przy ulicy Królowej Jadwigi, tuż obok kościoła p.w. św. Barbary, zostaje zagospodarowany teren o wielkości około półtora hektara. Zabezpieczone zostanie koryto potoku Młynówka Komorowicka i rowu odwadniającego. Przewidziano wprowadzenie elementów małej architektury (place zabaw, ławki, kosze, stojaki na rowery, pomost z desek kompozytowych) oraz elementów rekreacji (staw o funkcji ozdobnej z fontanną pływającą oraz górka z punktem widokowym).

Według pierwotnych zamierzeń teren rekreacyjny przy ulicy Królowej Jadwigi, wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, miał być gotowy do 30 listopada 2020 roku. Jednak prace opóźniają się. Dlaczego?

- Zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy nastąpiła na pisemny wniosek wykonawcy, w oparciu o art. 15 r Ustawy z dnia 02.03.2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz z powodu występowania wyjątkowo nieprzyjaznych warunków atmosferycznych w miesiącach jesiennych, uniemożliwiających wykonanie robót budowlanych i prac ogrodniczych zgodnie z technologią. W związku z powyższym uległ zmianie termin zakończenia przedmiotu umowy - poinformował portal czecho.pl Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Koszt inwestycji to 4,2 mln złotych. Jest ona realizowana w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu pn. "Podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zielonych w Gminie Czechowice-Dziedzice - Zagospodarowanie terenu przy ul. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach".

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.