czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1560

Wakacje w domku nad Balatonem - bezpieczny plan na wakacje

Materiał partnera:

Balaton - jezioro tektoniczne na Węgrzech, nazywane węgierskim morzem. Rokrocznie przyciąga turystów z całej Europy. Doskonałe miejsce na rodzinne, aktywne wakacje. Zobacz, jak atrakcyjne mogą być wakacje nad Balatonem.

Wakacje w domku nad Balatonem - bezpieczny plan na bezpieczne wakacje


Jak szybko i bezpiecznie dostać się nad Balaton?Nad Balaton można dostać się bardzo szybko własnym samochodem i to między innymi jeden z głównych powodów, dla których ten wakacyjny kierunek jest wybierany przez rodziny z małymi dziećmi. Dodatkowo, w czasie, kiedy bardzo zależy nam na bezpieczeństwie to ten środek transportu może nam go zapewnić. Dlaczego? Bo podróżujemy we własnym gronie (najczęściej sami domownicy), własnym środkiem transportu, a więc nie narażamy się na kontakty z przypadkowymi, nieznajomymi ludźmi. Poza tym podróż samochodem pozostawia wiele swobody. Można zatrzymać się, by coś zjeść, albo zobaczyć ciekawe miejsce. Można w końcu samodzielnie ustalić trasę i zaplanować urlop tak, by połączyć objazdowe zwiedzanie z wypoczynkiem nad słynnym węgierskim jeziorem.

Urlop nad Balatonem - gdzie zamieszkać?Hotele i pensjonaty raczej nie wchodzą w grę i to nie tylko dlatego, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią mogą być w każdej chwili zamknięte. To miejsca, w których nie można czuć się do końca swobodnie. Wspólne korytarze nie pozwalają unikać kontaktów z innymi mieszkańcami. W hotelach i pensjonatach nie ma kuchni w pokojach, a sam aneks kuchenny pozwala co najwyżej na zagotowanie wody na kawę lub herbatę. Jeśli obostrzenia dotkną restauracji, może być problem z wyżywieniem się.

Zdecydowanie wygodniej jest zamieszkać w wynajętym domu lub apartamencie. W takich miejscach do wyłącznej dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia, a więc można swobodnie przygotowywać posiłki dla całej rodziny. To na pewno duże ułatwienie, jeśli podróżuje się z dziećmi.

Chcesz wynająć apartament nad Balatonem? Odwiedź portal: https://www.interhome.pl/wegry/balaton. Znajdziesz tu bogatą ofertę apartamentów i domków, w których możesz spędzić bezpieczne wakacje.

Urlop nad Balatonem - atrakcyjne miejscowościBalatonfüred - nieduże i bardzo urokliwe miasteczko położone u stóp Balatonu, na północ od niego. Od blisko dwustu lat jest znanym uzdrowiskiem. Przyjazny klimat, dobra infrastruktura i prawdziwe węgierskie wino to niektóre z wabików na turystów. Miasto jest bardzo kameralne, idealne na wakacje z dziećmi.

Balatonkenese - miasto zamieszkane zaledwie przez dwa i pół tysiąca osób, a więc niemal bezludne. Mimo to chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi właśnie ze względu na brak turystycznego tłoku i niecodzienne atrakcje w okolicy. Dzieci na pewno ucieszy lokalizacja parku wodnego Water World Kenese.

Tihany - miasto położone na półwyspie noszącym tę samą nazwę. Region historyczny z funkcjonującym do dziś opactwem, które przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nad samym Balatonem usytuowany jest bardzo malowniczy park, idealny do porannych wieczornych spacerów z dziećmi.

Keszthely - miasto ze względu na średniowieczne pochodzenie i dużą liczbę zabytków nazywane perłą Balatonu. Jest zresztą bardzo urokliwe. Na najmłodszych czeka oczywiście wypoczynek na plaży, a poza tym ciekawe muzea, np. Muzeum Radia i Telewizji.

Siofok - miasto, które ma dwadzieścia pięć tysięcy mieszkańców (czyli wcale nie tak dużo) i jest największym położonym nad Balatonem. To typowo turystyczna miejscowość z dużą liczbą hoteli, pensjonatów i apartamentów. W sezonie można liczyć na typowo turystyczne atrakcje, z których chyba największą jest jarmark wakacyjny. Sama plaża w Siofok ma aż 17 km długości.