czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7580

Czechowicka firma chce zakupić udziały w Podbeskidziu Bielsko-Biała

Rada Miejska Bielska-Białej postanowiła wyrazić zgodę na podjęcie działań zmierzających do zbycia przez gminę Bielsko-Biała pakietu akcji stanowiącego nie więcej niż 45 procent udziału w kapitale zakładowym TS Podbeskidzie S.A.

Reklama

stadion miejski
Miasto sprzeda swoje udziały w TSP? Znamy chętnego na zakup · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


Zgodę na rozpoczęcie procedury pozyskania nowego udziałowca z jednoczesnym zbyciem części akcji poparło 19 radnych, 4 się wstrzymało. Nikt nie był przeciw.

- Proponowane rozwiązanie ma spowodować, aby kibice naszego klubu byli zadowoleni z osiąganych wyników klubu w ekstraklasie. Jednocześnie chcemy stworzyć lepsze i bardziej optymalne finansowanie sportu na terenie miasta - podkreślał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Radni pytali: czy podział akcji nie spowoduje, że miasto utraci kontrolę nad spółką? ko będzie udziałowcem? jak zostaną zabezpieczone interesy miasta? W odpowiedzi prezydent poinformował, że jest zwolennikiem podziału akcji 5 x 20 proc. To jednak, jak będzie po negocjacjach, zadecyduje stosowna uchwała Rada Miejska. Dzisiaj za wcześnie o tym mówić. Zainteresowanie nabyciem akcji TS Podbeskidzie wykazała spółka Safety First, której siedziba mieści się w Czechowicach-Dziedzicach. Firma jest liderem w dystrybucji środków ochrony indywidualnej.

Przyjęta uchwała jest intencyjna i upoważnia prezydenta miasta do pozyskania przez gminę Bielsko-Biała inwestorów dla TS Podbeskidzie S.A. oraz zbycia pakietu do 45 proc. akcji. Proces sfinalizowania transakcji wymagał będzie kolejnej uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w trybie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Podjęcie negocjacji ma na celu pozyskanie dla TS Podbeskidzie S.A. inwestorów, którzy zapewniliby dalszy rozwój spółki. Aktualnie gmina Bielsko-Biała posiada aktualnie 75.250 akcji TS Podbeskidzie S.A. o wartości nominalnej 100,00 zł każda, tj. o łącznej wartości nominalnej 7.525.000,00 zł, co stanowi 65 proc. udziału w kapitale zakładowym wynoszącym 11.576.900,00 zł.

mp / czecho.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.