czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 11843

Kopalnia Silesia sprzedana. Zakład ma już nowy zarząd

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

W czwartek doszło do zawarcia przyrzeczonej umowy pomiędzy EPH a Bumechem dotyczącej sprzedaży udziałów w PG Silesia oraz Mining Services and Engineering. O transakcji pisaliśmy 16 grudnia, kiedy to Bumech potwierdził, że to właśnie on chce zostać właścicielem czechowickiego zakładu.

Reklama

Pg silesia, kopalnia, brama, wjazd, logo
PG Silesia sprzedana. Zakład zakupiła katowicka spółka Bumech · fot. mp / czecho.pl


- W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 49/2020 z 16 grudnia 2020 roku oraz raportu bieżącego nr 2/2021 z dnia 19 stycznia 2021 roku, BUMECH S.A. informuje, iż strony transakcji ustaliły, że wszystkie przesłanki do zawarcia przyrzeczonej umowy zostały spełnione, w związku z czym 28 stycznia doszło do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży (nabycia) udziałów pomiędzy kupującym oraz Energetický a Průmyslový Holding a.s. z siedzibą w Pradze (EPH) i Braindour Development Limited z siedzibą w Nikozji - czytamy w czwartkowym komunikacie giełdowym katowickiej spółki.

Przedmiotem umowy jest zakup przez kupującego łącznie 99,975% udziałów w kapitale zakładowym w spółce Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia" sp. z o.o. z siedzibą w Czechowicach - Dziedzicach, tj. zakupu 38,946% udziałów w kapitale zakładowym PGS od EPH oraz 61,029% udziałów w kapitale zakładowym PGS od BDL. Ponadto Bumech zakupił 100% udziałów w kapitale zakładowym w spółce Mining Services and Engineering Sp. z o.o. z siedzibą w Czechowicach - Dziedzicach.

Wcześniej Bumech informował, że wstępna cena za PG Silesia to 9,86 mln zł. Z kolei Minning S&E; wyceniono na 9,17 mln zł. Jak podano w komunikacie, ostateczne ceny zapłaty miały być skorygowane w oparciu o wartości aktywów i wyniki finansowe zakupionych spółek, według stanu na koniec 2020 roku. Rozliczenie transakcji ma nastąpić w ratach do 30 września 2022 roku. Dodatkowo Bumech zobowiązał się wypłacać podmiotom zbywającym (EPH oraz BDL) w okresie od października 2022 roku do września 2024 roku, udział w przyszłych zyskach PG Silesia w wysokości 20 procent miesięcznego EBIT, lecz nie więcej niż 1,5 mln zł miesięcznie.

Jak poinformował portal nettg.pl, w czechowickim zakładzie ustąpił jego dotychczasowy zarząd, na czele którego stał prezes Jan Marinov. Jego miejsce zajął Marcin Sutkowski, do tej pory dyrektor generalny w Bumech. Wiceprezesem został Marek Celmer.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl, Puls Biznesu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.