Wiadomości

  • 2 lutego 2021
  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 1375

Alert IMGW: Dziś w nocy opady marznące, gołoledź i silny wiatr

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, gołoledzią oraz silnym wiatrem, które mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę w naszym regionie.

droga, zima, ślisko, gołoledź
Alert IMGW: Dziś w nocy opady marznące, gołoledź i silny wiatr · fot. pixabay.com


- Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20.00 we wtorek, 2 lutego do godziny 8.00 w środę, 3 lutego na obszarze całego województwa śląskiego.

IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem, który może wystąpić m.in. w powiatach pszczyńskim, bielskim, żywieckim, cieszyńskim oraz mieście Bielsko-Biała. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h z południa i południowego zachodu - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od godziny 21.00 we wtorek do godziny 6.00 w środę.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.