czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 672

Zabawki edukacyjne: najważniejsze zalety!

Materiał partnera:

Dzieci lubią uczyć się nowych rzeczy. Nieustannie interesują się otaczającym światem, a ich aktywne odkrywanie jest częścią dorastania. Rodzice mogą pomóc maluchom w rozwoju i zrozumieniu otoczenia, kupując im zabawki edukacyjne.

Zabawki edukacyjne: najważniejsze zalety!


Zaspokajają ciekawość dzieci, wspierają uczenie się i zachęcają je kreatywności. Pamiętaj, by dopasować je do wieku swojej pociechy!

Rozwiązywanie problemówZabawki edukacyjne rzucają wyzwanie umysłowi dziecka. Drewniane puzzle i klocki zachęcają maluchy do myślenia podczas wykonywania kolejnych kroków rozwiązywania konkretnego problemu. Poszczególne zagadki różnią się stopniem skomplikowania. Im bardziej skomplikowana łamigłówka, tym więcej energii, uwagi i myślenia wymaga od dzieci. Pamiętaj, by dostosować je do wieku malucha.

Rozwój emocjonalny i społecznyZabawki edukacyjne nie tylko poprawiają różne umiejętności, lecz także wspierają rozwój społeczny i emocjonalny. Zazwyczaj wymagają interakcji z innymi dziećmi lub dorosłymi. Maluchy stykają się z różnymi emocjami, takimi jak gniew, śmiech i płacz. W ten sposób mogą zrozumieć i dostosować się do różnych sytuacji emocjonalnych. Uczą się przewodzić w grupie, dzielić się z innymi, a także czekać na swoją kolej.

Zabawa lalkami pielęgnuje u dzieci umiejętności społeczne, takie jak empatia, troskliwość, życzliwość. Dodatkowo wzbogaca słownictwo i poprawia zdolności poznawcze. Wspaniale pobudza wyobraźnię maluszków, zachęcając ich do wcielania się w różne role. Zabawa lalkami pozwala ćwiczyć motorykę małą, która przyda się dziecku w przedszkolu i szkole.

Jeśli Twój maluch ma ulubioną lalkę, podaruj mu wózek dla lalek 3w1 Maxi Cosi Quinny Gondola (https://eltkom.pl/Wozek-dla-lalek-3w1-Maxi-Cosi-Quinny-Gondola-p148283). Modny, filcowy model 3 w 1 składa się z głębokiego wózka, spacerówki i gondoli. Wyróżnia się nowoczesnym designem. Ma wytrzymałą, metalową konstrukcję, solidne, gumowe, skrętne kółka i wygodne uchwyty. Dodatkowo wyposażony jest w koszyczek na drobiazgi. Wykonany jest z przyjemnego w dotyku, szarego materiału.

garbus-zdalnie-sterowany-sklladany


Ćwiczenie motorykiZabawa małymi samochodzikami rozwija zdolności motoryczne dziecka. Poprawiają koordynację ręka-oko i zręczność obu rąk, gdy dzieci podnoszą, niosą, rzucają, pchają i ciągną resoraki. Chwytanie i poruszanie samochodzikami ułatwi później dziecku trzymanie ołówka i długopisu, przecięcie nożyczkami i zrobienie naszyjnika.

Oprócz tego dzieci uczą się zależności przyczynowo-skutkowych, gdy bawią się małymi samochodami. Dowiadują się, że całość może składać się z pojedynczych części. Najpierw poznają słowo samochód, a wkrótce dowiedzą się o oponach, drzwiach, oknach itd. Zabawka zdalnie sterowany samochód z klocków garbus (https://eltkom.pl/Zabawka-Zdalnie-Sterowany-Samochod-z-Klockow-Garbus-p12334) to w pełni sprawny, zdalnie sterowany model. Można go samodzielnie zbudować z klocków. Przypomina Volkswagena Beetle. Proponowany samochód spodoba się młodym inżynierom i pilotom.

Jeśli Twoja pociecha interesuje się motoryzacją, Garaż Artyk parking policyjny 4 samochody helikopter (https://eltkom.pl/Garaz-Artyk-parking-policyjny-4-samochody-helikopter-p141126) z pewnością jej się spodoba. Zestaw składa się z parkingu, autek i helikoptera. Pobudza wyobraźnię i rozwija sprawność manualną. Zapewnia świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i rodzicom.