czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 8020

Wideo-dnia: Co słychać na przebudowie ulicy Prusa?

W środowy poranek odwiedziliśmy przebudowę ulicy Prusa, aby sprawdzić, na jakim etapie są prace związane z tą inwestycją. Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo.

ReklamaObecnie trwa m.in. układanie kostki brukowej - gotowe jest kilkadziesiąt metrów chodnika od strony ulicy Łukasiewicza, a dalej, w stronę ulicy Barlickiego przygotowane jest podłoże do ułożenia nawierzchni. Pojawiły się również pierwsze, nowe latarnie. Prace prowadzone są również na zamkniętym odcinku ulicy Prusa pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Niepodległości i Barlickiego.

Przebudowa ulicy Prusa rozpoczęła się pod koniec sierpnia 2020 roku. Inwestycja zakłada modernizację drogi powiatowej ul. Prusa wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Barlickiego (drogą gminną) na rondo. To trasa do rafinerii, w okolicy znajduje się PSZOK. Roboty na ok. kilometrowym odcinku to koszt 8 mln zł, z czego 4,4 miliona złotych pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.