czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 1146

Smart Home - od czego zacząć

Materiał partnera:

Kiedy myślisz o inteligentnym domu, przed Twoimi oczami prawdopodobnie pojawia się dobrze oświetlona willa, w której bramy i drzwi otwierają się automatycznie, gdy tylko ktoś się do nich zbliży. Nie musisz jednak posiadać pałacu, by zainwestować w rozwiązania, które ułatwią Ci życie. Postaw na komfort i sprawdź, od czego zacząć tworzenie własnego smart home!

Smart Home - od czego zacząć


Połączenie z InternetemPostawą w przypadku smart home jest dobranie odpowiednich urządzeń. Istotne jest też, by były kompatybilne, dlatego jeśli chcesz zacząć swoją przygodę ze smart home, nie stawiaj na kompromisy. Od jakości sprzętu zależy nie tylko poziom Twojej wygody, ale też bezpieczeństwo, dlatego warto postawić na renomowane marki, takie jak FRITZ!. Dobrym pomysłem na początek będzie zainwestowanie w router FRITZ!Box z wbudowaną bazą DECT, który stanowi podstawę prawidłowego działania inteligentnego domu.

Przykładowo, model FRITZ!Box 6850 LTE (https://fritzbox.com.pl/product-pol-70-FRITZ-Box-6850-LTE.html) nie tylko pozwoli Ci w pełni wykorzystać szybkość transmisji danych udostępnianych przez operatora, ale jest też wyposażony w najnowsze technologie, z których skorzystasz za pomocą aplikacji na telefon. Na stronie https://fritzbox.com.pl/ znajdziesz mnóstwo dobrej jakości routerów i rozwiązań dopasowanych do inteligentnego domu!

Sterowanie oświetleniem i temperaturąKiedy zainwestujesz już w dobrej jakości router, możesz dowolnie rozbudowywać domową sieć za pomocą wzmacniaczy i repeaterów w taki sposób, by pozbyć się martwych stref. Dzięki temu smart home z pewnością zyska - zwłaszcza, gdy zaczniesz myśleć o sterowaniu oświetleniem w całym domu. Idealny poziom jasności światła białego i kolorowego zapewni Ci FRITZ! DECT 500 (https://fritzbox.com.pl/product-pol-69-FRITZ-DECT-500.html). Inteligentną żarówką możesz sterować za pomocą wygodnej aplikacji niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz - zarówno w domu, jak i w podróży.

Podobnie możesz postąpić z inteligentnym termostatem FRITZ!DECT 301. Łączy się on bezprzewodowo z routerem FRITZ!Box, dzięki czemu umożliwia skonfigurowanie odpowiednich funkcji. Termostat zmierzy temperaturę i przekaże Ci odpowiednie informacje przez aplikację w telefonie - w ten sposób zdecydujesz, na przykład, o tym, by zwiększyć nieco temperaturę grzejnika przed powrotem do domu. Zacznij kompletować kompatybilne ze sobą urządzenia, które pozwolą na stworzenie w pełni funkcjonalnego inteligentnego domu!