czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2021
  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 3064

W lutym ambulans do oddawania krwi stanie na pl. Jana Pawła II

Za nami:

Druga w tym roku akcja krwiodawstwa w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się w czwartek, 11 lutego na placu Jana Pawła II, pod czechowickim Urzędem Miejskim. W tym miesiącu będzie to jedyna okazja do oddania tego cennego płynu w naszej gminie.

Reklama

akcja krwiodawstwa
W styczniu ambulans do oddawania krwi stanie na pl. Jana Pawła II


Krew będzie można oddawać w specjalnie przystosowanym do tego ambulansie od 9.00 do 14.00. - W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody - przypomina Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Prosimy odwiedzić stronę www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

Oddawanie krwi cieszy się w naszej gminie coraz większą popularnością. Tylko podczas jednej akcji krwiodawstwa w styczniu mieszkańcy regionu oddali aż 17 litrów tego cennego płynu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.