czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • wyświetleń: 1345

Nowoczesna pergola aluminiowa - sposób na komfortowy wypoczynek na tarasie

Materiał partnera:

Brak zadaszenia na tarasie może powodować problemy podczas upalnych i deszczowych dni. Doskonałym sposobem, aby uzyskać dach nad głową, jest wtedy pergola aluminiowa. Co warto wiedzieć na temat takich konstrukcji!

Nowoczesna pergola aluminiowa - sposób na komfortowy wypoczynek na tarasie


Pergole z aluminiumDo wykonania pergoli w ogrodzie mogą posłużyć różne rodzaje materiałów. Kiedyś najczęściej stosowano drewno oraz malowane elementy metalowe. Teraz z kolei rosnącym zainteresowaniem cieszy się pergola aluminiowa - konstrukcja bazująca na profilach aluminiowych. Aluminiowe pergole mają wiele zalet, które wyróżniają je na tle innych konstrukcji. To przede wszystkim wysoka wytrzymałość i trwałość, a także odporność na czynniki zewnętrzne. W efekcie pergola może posłużyć przez wiele lat i stale wyglądać atrakcyjnie. Aluminium, z którego wykonuje się ramę pergoli, poddawane jest procesowi malowania proszkowego, który nadaje mu estetyczny wygląd i dodatkową ochronę.

Zadaszenie w pergolach aluminiowychAby pergola aluminiowa mogła zapewnić maksymalny komfort wypoczynku na świeżym powietrzu, może być ona wyposażona w zadaszenie - stałe albo ruchome. Stałe zadaszenie wykonane jest najczęściej z aluminiowych lameli. Taka pergola doskonale nadaje się do zasadzenia przy niej roślin pnących, na przykład winorośli, aby mogła ona uzyskać naturalne zielone ściany i dach. Druga opcja, która daje zadaszenie od razu, to dach ruchomy wykonany z metalowych lameli przypominających żaluzje lub też z tkaniny poliestrowej. Ustawienie takiego dachu można regulować za pomocą umieszczonych na ramie korbek. Warto także skazać, że pergola aluminiowa może być również wyposażona w ściany. Do ich wykonania stosowne są również materiały poliestrowe tworzące rolety - można wtedy wyregulować poziom dostępu światła i osłony. Druga opcja to dekoracyjne zasłony wieszane na ramie pergoli.

Gdzie kupić aluminiową pergolę?Konstrukcja jak pergola aluminiowa to dzisiaj bardzo popularne rozwiązanie w przydomowych ogródkach. Gdy zatem myślisz o jej zakupieniu, możesz zdecydować się na gotową konstrukcję albo skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się projektowaniem i produkcją takich pergoli na zamówienie. Aby mieć pewność, że pergola aluminiowa będzie mogła posłużyć na wiele lat, warto postawić na firmę posiadającą duże doświadczenie w realizacji tego typu konstrukcji. Wtedy może ona zagwarantować kompleksową pomoc w doborze właściwe pergoli oraz w jej montażu. Podsumowując, wykonana z aluminium pergola to doskonały wybór do wielu ogrodów. Dzięki niej można uzyskać piękną i funkcjonalną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.