czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2021
  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 3909

Trudne warunki atmosferyczne. Nadal obowiązują alerty IMGW

Za nami:

W poniedziałek warunki meteorologiczne nadal mogą być trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył ostrzeżenie 2. stopnia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. Obowiązuje ono m.in. w powiecie bielskim i mieście Bielsko-Biała.

Reklama

droga, zima, ślisko, gołoledź
Trudne warunki atmosferyczne: nadal obowiązują alerty IMGW · fot. pixabay.com


- Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych lub umiarkowanych, opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź - informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie ma 2. poziom w trzystopniowej skali i obowiązuje od godziny 8.00 w niedzielę, 7 lutego i zostało przedłużone do godziny 15.00 w poniedziałek, 8 lutego. Dotyczy ono powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Alert sprawdził się i w niedzielę w naszej gminie padał marznący deszcz, co pokazuje poniższe wideo.

Loading...


Co takie warunki oznaczają dla mieszkańców regionu? - Warunki na drogach i chodnikach będą fatalne. Padający deszcz przy ujemnych temperaturach będzie osiadał na wszystkim. Najbardziej narażone na te zjawiska są linie energetyczne oraz gałęzie drzew. W wielu miejscach trzeba się liczyć z przerwami w dostawach prądu elektrycznego, a łamiące się gałęzie będą tarasowały drogi oraz chodniki. Warto ten czas spędzić w domu - podkreśla administrator profilu Czecho Meteo Pogoda na Facebooku.

mp / czecho.pl
źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.