czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2021
  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 2457

Woda zamarza. W mroźne dni zwierzęta nie mają do niej dostępu

Woda pozostawiona w misce w mroźną pogodę zamarzła - to efekt eksperymentu czechowickiej fundacji "Mam kota na punkcie psa". Organizacja chce przez to pokazać, że zwierzęta trzymane na zewnątrz w zimie nie mają stałego dostępu do wody i powinny być zabierane do domu.

Reklama

Woda zamarza. W mroźne dni zwierzęta nie mają dostępu do wody
Woda zamarza. W mroźne dni zwierzęta nie mają do niej dostępu · fot. Mam kota na punkcie psa


- Nasza testowa miska z wodą zamarzała. Każdy pies, który jest na zewnątrz, a szczególnie trzymany na łańcuchu i w kojcu nie ma zatem stałego dostępu do wody. Temperatura jest minusowa: prosimy o zabranie psa do domu lub innego ciepłego pomieszczenia z dostępem do światła i oczywiście wody - podkreśla Anna Sztender, prezes fundacji "Mam kota na punkcie psa".

- Psy o niższej wrażliwości na zimno tzw. północniaki prosimy zabezpieczyć stosownie do warunków ich wytrzymałości. Na noc żaden jednak pies nie powinien zostać na zewnątrz, ale w pomieszczeniu zapewniającym ochronę przed zimnem, opadami i ze stałym dostępem do wody - dodaje kierująca organizacją.

Warto dodać, że najbliższe dni mogą być szczególnie ciężkie dla zwierząt trzymanych na zewnątrz - mają panować silne mrozy. Ponadto mogą wystąpić marznące opady deszczu, w związku z czym IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia w trzystopniowej skali, o czym informowaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.