czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 1471

Jak zadbać o finanse osobiste - 5 etapów zakładania konta internetowego

Materiał partnera:

Wydawać by się mogło, że konto internetowe w banku posiadają już wszyscy obywatele naszego kraju, wciąż jednak można spotkać osoby, które trzymają pieniądze w przysłowiowej skarpecie. A przecież założenie konta jest dziś zupełnie proste, można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Prowadzenie go jest albo darmowe, albo wymaga co prawda niewielkich comiesięcznych opłat, jednak często można je bez trudu ominąć lub znacznie zmniejszyć - wymaga to minimum zaangażowania i aktywności. Jak założyć konto internetowe i która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza?

1. Konto internetowe w banku - jak założyć?
2. Założenie konta internetowego bez wychodzenia z domu
3. Otwarcie konta w oddziale stacjonarnym
4. Otwarcie konta z pomocą kuriera
5. Opłaty za konto

Konto internetowe w banku - jak założyć?Aby założyć konto internetowe, wystarczy kilka prostych kroków. Mamy również do wyboru kilka metod, trzeba jednak pamiętać, iż nie każdy bank oferuje wszystkie możliwości. Pozornie najprostsze wydaje się założenie rachunku przez internet, ale nie zawsze jest to możliwe. Wymaga to weryfikacji z alternatywnego konta, które jest założone na te same dane w oddziale stacjonarnym banku. Dlatego znacznie częściej można wykorzystać możliwość założenia konta internetowego z weryfikacją tożsamości przy skorzystaniu z usług kuriera, jak również poprzez osobistą wizytę w banku. O ile pierwszy sposób jest zdecydowanie najszybszy, to jednak ze względu na fakt, iż nie wszystkie instytucje finansowe go oferują w niektórych przypadkach należy skorzystać z którejś z dwóch pozostałych możliwości. Wydłuża to jednak niezbędne formalności do kilku dni roboczych.

Założenie konta internetowego bez wychodzenia z domuZałożenie konta internetowego tą metodą, to konieczność wypełnienia i wysłania odpowiedniego wniosku. Weryfikacja następuje poprzez przelanie symbolicznej kwoty na konto banku, zazwyczaj jest to złotówka lub jeden grosz. Ważne jest, by przelew taki został wykonany z własnego konta, założonego w oddziale stacjonarnym innego banku. Oznacza to, iż tożsamość przyszłego klienta została już potwierdzona i jest on wiarygodny. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne otwarcie nowego rachunku. Zanim wybierzemy instytucję finansową, w której założymy konto, warto upewnić się, czy ten sposób jest w niej dostępny.

Otwarcie konta w oddziale stacjonarnymAby ulokować nasze finanse osobiste na koncie internetowym, można je założyć wykonując wizytę w oddziale stacjonarnym banku. Minusem takiego rozwiązania jest czasem konieczność odczekania dość długiego czasu w kolejce, zwłaszcza w dni, w które jest on oblegany przez klientów (na przykład dzień wypłat). Do założenia konta wystarczy jedynie dowód osobisty, całą resztę wykona pracownik oddziału, a my staniemy się posiadaczami loginu i hasła, dzięki któremu otrzymamy dostęp do naszych oszczędności.

Otwarcie konta z pomocą kurieraZałożenie konta internetowego niekoniecznie musi oznaczać stratę czasu na wyjście z domu i dojazd do stacjonarnego oddziału banku. Wystarczy wypełnić wniosek, który znajduje się na jego stronie i odczekać kilka dni, po których u naszych drzwi pojawi się kurier. Jego zadaniem jest sprawdzenie zgodności danych zawartych w naszym dowodzie osobistym z tymi podanymi we wniosku. Po potwierdzeniu prawdy otrzymamy dane dostępowe do konta.

Opłaty za kontoNawet w przypadku kont, które reklamowane są jako konta bez opłat, pewne koszty zazwyczaj ponosimy. Aby ich uniknąć, musimy spełnić kilka warunków. Jakich? "Opłaty te często możemy ominąć. Z opłaty za kartę do konta banki rezygnują, jeśli wykonasz w miesiącu określoną ilość transakcji kartą bądź na konkretną kwotę. Za bankomaty nie będziemy płacić, jeśli nie wypłacamy z nich gotówki, czyli realizujemy wyłącznie transakcje bezgotówkowe. Podobnie z pobieraniem pieniędzy w banku." - mówi przedstawiciel strony financer.com Polska.