czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • 17 lutego 2021
  • wyświetleń: 3001

"Chcemy Pomagać": Trwają aukcje na rzecz "Dostawców Pomocy"

Według planów organizatorów do poniedziałku, 22 lutego na Facebooku trwają aukcje przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na koszty założenia stowarzyszenia przez "Dostawców Pomocy", którzy od grudnia pomagają bezdomnym z terenu naszej gminy oraz Bielska-Białej.

Reklama

Dostawcy Pomocy ruszają z kolejną akcją pomocy bezdomnym
Dostawcy Pomocy ruszają z kolejną akcją pomocy bezdomnym · fot. Dostawcy Pomocy


Kacper, Sandra, Karolina oraz Wiktoria to "Dostawcy Pomocy", którzy pokazali, że chcą i potrafią pomagać bezdomnym dzięki dwóm akcjom, zorganizowanym przez nich w grudniu i styczniu. Aby pomagać osobom bez dachu nad głową w pełnym wymiarze, postanowili sformalizować swoje działania i założyć stowarzyszenie. Potrzebne na to są jednak pieniądze, dlatego też na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na ten cel.

"Dostawcy Pomocy" to grupa znajomych, których przejmuje los osób bezdomnych. - Chcemy im pomóc jak najlepiej potrafimy, dlatego też w naszych głowach zrodził się pomysł, by założyć stowarzyszenie, które będzie się zajmowało pomocą właśnie takim ludziom. Często bywa tak, że niewiele osób okazuje empatię tym, którzy żyją obok nas, lecz jednak osobno - bardzo chcemy to zmienić- napisali młodzi czechowiczanie na stronie zbiórki.

Udało się! Dostawcy Pomocy w Wigilię obdarowali bezdomnych - 24.12.2020
Udało się! Dostawcy Pomocy w Wigilię obdarowali bezdomnych - 24.12.2020 · fot. Dostawcy Pomocy


- Jednak byśmy byli w stanie pomóc w pełnym wymiarze, postanowiliśmy sformalizować nasze działania właśnie w formie stowarzyszenia. Choć jest w nas pełno ideałów, potrzebujemy również pomocy z Waszej strony - między innymi tej finansowej. Bardzo Was prosimy o pomoc w tej materii - wierzymy w Wasze dobre serducho i to, że podobnie jak my jesteście wrażliwi na krzywdę innych - dodają.W planach "Dostawcy Pomocy" mają zorganizowanie koncertu charytatywnego na przełomie czerwca i lipca już pod szyldem stowarzyszenia, by móc pomóc tym, którym najmocniej brakuje ciepła, nie tylko tego materialnego.

Na stronie wydarzenia "Chcemy Pomagać", w zakładce "Dyskusja", pojawiły się aukcje przedmiotów, takich jak obrazy czy też "las w szkle", z których dochód zostanie przeznaczony na cel powyższej zrzutki.


- Zbieramy między innymi na koszty administracyjne związane z założeniem stowarzyszenia jak i kosztami związanymi z dalszą działalnością na rzecz potrzebujących. Oczywiście kwota na zrzutce jest wyższa niż koszty założenia stowarzyszenia, lecz potrzebujemy funduszy na dalsze działania. Chcemy też mieć swobodę, że możemy sobie pozwolić, aby odwiedzać takie osoby częściej niż co miesiąc i pytać o najważniejsze potrzeby na dany moment - mówi Kacper Wójtowicz, jeden z założycieli i członków grupy. Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.