czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2021
  • wyświetleń: 9470

PG Silesia: Będzie wydobycie z kolejnych ścian i pokładów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Kolejne dobre wiadomości napływają z kopalni Silesia. Jak powiedział Grzegorz Babij, przewodniczący zakładowej "Solidarności" w rozmowie z portalem wnp.pl, na połowę lutego planowane jest uruchomienie robót przygotowawczych. Zostały one przerwane we wrześniu ubiegłego roku.

Reklama

Kopalnia Silesia
PG Silesia: Będzie wydobycie z kolejnych ścian i pokładów · fot. SK


- W połowie lutego planowane jest uruchomienie robót przygotowawczych w kopalni Silesia, co jest bardzo pozytywne, bowiem na przełomie sierpnia i września 2020 roku roboty przygotowawcze zostały wstrzymane - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Grzegorz Babij, szef Solidarności w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia.

Przewodniczący zakładowej "Solidarności" wskazuje jednocześnie, że plan ich wznowienia jest dobrą wiadomością dla załogi, jasno bowiem pokazuje, że nowy właściciel kopalni w postaci firmy Bumech zamierza kontynuować wydobycie z kolejnych ścian i pokładów. Jednak jak dotąd nie doszło do oficjalnego spotkania - dotyczącego perspektyw kopalni Silesia - załogi z nowym właścicielem.

- Liczymy, że dojdzie do takiego spotkania w najbliższym czasie, ponieważ pracownicy z niecierpliwością czekają na jasne deklaracje nowego właściciela, co do dalszego funkcjonowania Silesii - podkreśla Babij. - Chcę też jednoznacznie podkreślić, że pracodawca nam się nie zmienił i pozostaje nim Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia. A co za tym idzie, nadal obowiązują wszystkie przepisy wynikające z zakładowego układu zbiorowego pracy, regulaminów i innych porozumień - zaznacza związkowiec.

Pg silesia, kopalnia, brama, wjazd, logo
PG Silesia: Będzie wydobycie z kolejnych ścian i pokładów · fot. mp / czecho.pl


W rozmowie z branżowym portalem Wirtualny Nowy Przemysł Grzegorz Babij dodał, że przedstawiciele strony społecznej będą dążyć do możliwie jak najszybszego rozpoczęcia rozmów na temat porozumienia z maja 2020 roku dotyczącego obniżenia wynagrodzeń załogi PG Silesia o 10 procent.

- Liczymy, że nasz nowy właściciel wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom górników i kwestie dotyczące na przykład zasad premiowania będą jak najszybciej dogadane. Chodzi o to, żeby sprawa powrotu premii została jak najszybciej ustalona. To zniwelowałoby dotkliwą dla górników obniżkę wynagrodzeń o 10 procent - wskazuje związkowiec.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

mp / czecho.pl
źródło: wnp.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.