czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2021
  • wyświetleń: 3896

Zima w pełni. Gdzie dzwonić w sprawie odśnieżania dróg?

Ze względu na opady śniegu i marznącego deszczu warunki drogowe w naszym regionie są trudne. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, a przed nami kolejne intensywne opady śniegu, które według synoptyków mogą wystąpić w nocy ze środy na czwartek. Kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w gminie Czechowice-Dziedzice? Odpowiadamy na to w naszym artykule.

Reklama

Zima, droga, śnieg, kamienia
Ulica Studencka w Czechowicach-Dziedzicach - 16.01.2021 · fot. mp / czecho.pl


Za utrzymanie dróg gminnych i powiatowych, również w czasie zimy, odpowiada Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego. Uwagi na temat odśnieżania dróg można zgłaszać telefonicznie pod numerami telefonów 32 214 71 38, 32 214 71 40 lub 609 136 222 w godzinach pracy wydziału, tj. od poniedziałku do środy od 7.30 do 15.30, w czwartki od 7.30 do 17.30, a w piątki w godzinach od 7.30 do 13.30. Poza godzinami pracy wydziału można dzwonić w tych sprawach do czechowickiej straży miejskiej na numery telefonów 32 215 54 92 lub 986.

Jak poinformowano nas w czechowickim Urzędzie Miejskim, w ciągu ostatniej doby na drogi w gminie Czechowice-Dziedzice wyjechało 15 pojazdów, dzięki którym możliwe jest zimowe utrzymanie ulic - 5 samochodów, tzw. "pługosolarek" oraz 10 ciągników wyposażonych w pług i urządzenie do posypywania dróg solą. Ponadto chodniki i skwery odśnieżało 7 mniejszych ciągników.

W kwestii drogi krajowej nr 1 i jej właściwego utrzymania odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach Rejon w Pszczynie. Telefon do osoby dyżurującej, koordynującej odśnieżanie: 885 665 160.

Warto również dodać, że zgodnie z ustawą obowiązek dbania o stan drogi należy do jej zarządcy. O chodnik położony wzdłuż nieruchomości musi zatroszczyć się jej właściciel. Dotyczy to również chodników oraz dróg wewnętrznych. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. Za niedopełnienie obowiązków związanych z oczyszczeniem chodników ze śniegu i lodu, strażnik miejski może nałożyć mandat do 500 złotych. W sytuacji nagminnego nieodśnieżania bądź odmowy przyjęcia mandatu, funkcjonariusz może sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.