czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 lutego 2021
  • wyświetleń: 794

Chcesz sprzedać nieruchomość? Zadbaj, by wycena mieszkania była korzystna dla Ciebie!

Materiał partnera:

Chcesz sprzedać nieruchomość, jednak obawiasz się, że proponowane lokum w cenie, którą proponujesz, nie znajdzie nowego właściciela? Zadbaj, by wycena mieszkania była korzystna dla Ciebie i sprawdź, jak podnieść jego wartość! Cztery praktyczne porady, to niezawodny sposób na atrakcyjną sprzedaż!

Chcesz sprzedać nieruchomość? Zadbaj, by wycena mieszkania była korzystna dla Ciebie!


Co wpływa na wartość mieszkania?Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania, koniecznie sprawdź, co wpływa na jego wartość. Poza lokalizacją, wysokością czynszu, statusem prawnym i stanem technicznym budynku, znaczenie mają również kondygnacja i układ pomieszczeń, a także - wnętrze mieszkania. Zanim wykonasz zdjęcia lub umówisz się z potencjalnymi nabywcami, koniecznie sprawdź, co możesz zrobić, by zwiększyć atrakcyjność sprzedawanego lokum - po to, by wycena mieszkania była atrakcyjna dla Ciebie!

1. Zadbaj o porządekMieszkanie, w którym panuje bałagan, bez wątpienia nie zwróci uwagi kupujących. Nie tylko będzie wyglądało na mniejsze, niż jest w rzeczywistości, ale przede wszystkim - wyda się całkowicie zaniedbane. Rozrzucone ubrania, brudne meble i śmieci ustawione wzdłuż korytarza, z pewnością nie zachęcą do kupna. Co więcej - wyraźnie obniżą wartość nieruchomości.

2. Pozbądź się zniszczonych mebli i akcesoriówStare meble i zniszczone akcesoria nikogo nie zachęcą do zapoznania się z Twoją ofertą. Taki wystrój dla kupujących będzie jasnym sygnałem - jako właściciel, zupełnie nie dbałeś o wnętrze. Warto pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebnie zagraca przestrzeń - zwłaszcza że nowy właściciel najprawdopodobniej umebluje wnętrze po swojemu.

3. Napraw wszystkie usterkiCieknący kran, skrzypiące drzwi w szafie w przedpokoju, zbity klosz lampy albo podarta zasłona - każda usterka sprawia, że wycena mieszkania dla Ciebie staje się niekorzystna. Warto poświęcić czas i własnymi siłami pozbyć się wszystkich niedociągnięć. Nawet jeśli nie uda Ci się sprzedać nieruchomości od razu, możesz mieć pewność - do czasu znalezienia kupca będzie Ci się mieszkało przyjemniej!

4. Zadbaj o przyjemny zapach i odpowiednią temperaturęPotencjalny nowy właściciel chce oglądnąć mieszkanie? Zanim dojdzie do spotkania, koniecznie zadbaj o estetyczny wygląd wnętrza. Kompleksowe porządki, to konieczność - nie chciałbyś, żeby graty dosłownie wysypały się z szafy w najmniej oczekiwanym momencie! Nie zapomnij jednak o przyjemnym zapachu i odpowiedniej temperaturze wnętrza. Świeże kwiaty, odświeżacz i uszczelnienie okien (latem odpowiednie zaciemnienie mieszkania w celu obniżenia temperatury) będą konieczne!

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?Oczywiście tanich sposobów na przywrócenie wnętrzu jego świetności jest więcej - możesz odświeżyć ściany, wymienić dekorację okien, zadbać o porządek na balkonie, a nawet - udekorować pomieszczenia owocami i kwiatami. Kiedy wszystko będzie gotowe, a wycena mieszkania Cię usatysfakcjonuje, przygotuj rzetelną ofertę i nie zapomnij promować jej w mediach społecznościowych!