czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 12 lutego 2021
 • 13 lutego 2021
 • wyświetleń: 5454

Lodowisko oraz kryta pływalna "Wodnik" już otwarta

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11 lutego swoją działalność, w reżimie sanitarnym, wznowiły miejskie lodowisko oraz kryta pływalnia "Wodnik".

Reklama

łyżwy, lodowisko
MOSiR otworzył lodowisko oraz krytą pływalnię "Wodnik" · fot. BM / czecho.pl


Lodowisko otworzyło się w piątek o godzinie 10.00Główne zasady bezpieczeństwa na lodowisku to:
 • na holu może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób: pierwszeństwo do wejścia na hol będą miały osoby schodzące z tafli lodowiska po zakończonej jeździe, a osoby chcące wejść na obiekt będą proszone o zaczekanie przed głównymi drzwiami. MOSiR prosi klientów o cierpliwość oraz wyrozumiałość oraz o sprawne i w miarę możliwości szybkie opuszczanie holu (przebieralni),
 • na obiekcie lodowiska może przebywać jednocześnie 100 osób,
 • na terenie całego obiektu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa (również na tafli lodowiska).


Na obiekcie będzie funkcjonowała wypożyczalnia, w której będzie można wypożyczyć łyżwy oraz kaski. Dodatkowo jest możliwość naostrzenia łyżew.

Lodowisko będzie funkcjonowało codziennie w godzinach 10.00-21.00. Obowiązkowa przerwa techniczna będzie w godzinach 14.00-15.00. W przypadku złych warunków atmosferycznych np. intensywne opady śniegu, pracownik techniczny może zdecydować o dodatkowej przerwie technicznej, celem czyszczenia lodowiska. Co ważne użytkownikom w tym czasie zostanie zatrzymany czas jazdy.

- Przypominamy o komputerowym systemie obsługi klienta, który obowiązuje na naszym obiekcie. Na wejściu otrzymujemy opaskę z kodem kreskowym. Naliczanie czasu rozpocznie się po przebraniu i przygotowaniu do jazdy oraz zeskanowaniu biletu na bramce wejściowej na lodowisko. Klienci płacić będą za skorzystanie z lodowiska przy wyjściu z obiektu - informuje MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Jedno wejście obejmuje 60 minut w ramach którego czas przeznaczony jest na jazdę oraz przebranie po zejściu z lodowiska. Po przekroczeniu czasu system będzie naliczał dopłatę minutową zgodnie z cennikiem. Będzie również istniała możliwość wykupienia wejścia na 90 minut jazdy plus 15 minut na przebranie. System ciągłej obsługi klienta pozwala na to, aby każdy mógł dołączyć do jazdy o dowolnej godzinie. Kolejnymi udogodnieniami są wspólny karnet na basen i lodowisko oraz możliwość płatności kartą.

basen, kąpielisko, Wodnik, MOSiR
fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


W piątek otworzyła się również kryta pływalnia "Wodnik"Jak informuje czechowicki MOSiR, każdy z klientów jest zobowiązany do stosowania przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 lutego w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz przed skorzystaniem z pływalni do zapoznania się i przestrzegania poniższych zasad. Oto one:
 • Z obiektu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19.
 • Na strefie basenu może przebywać jednocześnie 70 osób oraz 25 osób na holu.
 • Przed wejściem na obiekt oraz przy jego opuszczeniu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie.
 • Na obiekcie bezwzględnie obowiązuje noszenie osłon nosa i ust przez użytkowników, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie - osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w szatni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 • W strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować 1,5m odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki .
 • Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba.
 • Zabrania się siadania, odpoczynku i oczekiwania lub przedłużania pobytu w pomieszczeniach obiektu. Należy ograniczyć pobyt w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.
 • W szatni, w strefie z prysznicami, toaletach, na hali basenowej oraz w nieckach basenów, także podczas pływania należy zachować dystans społeczny 1,5m, za wyjątkiem osób wspólnie zamieszkujących.
 • Przed wejściem na halę basenową należy w strefie z prysznicami dokładnie i starannie umyć całe ciało.
 • Należy zdezynfekować ręce po skorzystaniu z prysznica oraz po każdym skorzystaniu z toalety.
 • Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście na hale basenową przez brodzik do płukania stóp.
 • Na hali basenowej należy starać się zachowywać równomierne rozmieszczenie osób w nieckach basenowych z zachowaniem dystansu społecznego 1,5m .
 • Z brodziku dla małych dzieci oraz wanien jacuzzi można korzystać z zachowaniem dystansu społecznego.
 • Mycia i dezynfekcji rąk oraz nakładania i zdejmowania maseczki należy dokonywać zgodnie z instrukcjami umieszczonymi w toaletach.
 • Zajęcia grupowe po godzinie 15 mogą odbywać się w grupach nie większych niż 15 osób.
 • Zajęcia grupowe oraz indywidualna nauka pływania odbywają się zgodnie z harmonogramem i na zasadach uzgodnionych z zarządcą MOSiR.
 • Dopuszczona do działania jest tylko sauna sucha, sauna parowa jest nieczynna: w saunie mogą przebywać jednocześnie 3 osoby, - w saunie rozkładamy ręcznik pod całą powierzchnię ciała, która styka się z ławą (także pod stopami), - wejście na saunę jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, -wejścia są o pełnej godzinie, maksymalnie na seans 45 min, -sauna sucha czynna będzie: Poniedziałek - Piątek w godz. 15.00 - 22.00 (ostatnie wejście 21.00) Sobota - Niedziela oraz dni świąteczne w godz. 9.00 - 22.00 (ostatnie wejście 21.00)
 • Osoba, która podczas przebywania na obiekcie nie stosuje się do przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11.02.2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, regulaminu krytej pływalni "Wodnik" MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach oraz do szczegółowych zasad korzystania z pływalni "WODNIK" może być wyproszona z pływalni bez zwrotu opłaty za pobyt.
 • Celem wdrażanych procedur jest dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa dla pracowników i użytkowników pływalni oraz minimalizacja ryzyka zakażenia użytkowników, pracowników obiektów oraz innych osób z zewnątrz.


- Podjęte działania dostosowane są do etapu zaawansowania stanu epidemicznego i mogą zostać zmienione wraz ze zmianą stanu epidemicznego. Bardzo prosimy o stosowanie się do poleceń pracowników obsługi nadzorujących przestrzeganie reżimu sanitarnego. W celu zachowania limitu osób mogących przebywać na holu, prosimy o ograniczenie czasu przebywania na obiekcie przez osoby oczekujące na korzystających z pływalni. W związku z tym, że należy zachować odpowiedni dystans, uczulamy, że Klienci muszą się liczyć z tym, że czas oczekiwana np. na przydzieloną szafkę może się wydłużyć - zwraca uwagę MOSiR.

Co ważne, od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00 obiekt w części zajęty jest przez zorganizowane formy zajęć (szkoły, szkółki pływackie, kluby sportowe), w związku z czym czas oczekiwania w kolejce do wejścia na pływalnię może się wydłużyć. Na razie niezmiennym pozostaje fakt, że pływalnia "Wodnik" czynna jest codziennie w godzinach 7.00-22.30.

mp / czecho.pl
źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.