czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2021
  • wyświetleń: 931

12 t. żywności od diecezjalnej Caritas dla potrzebujących dzięki ARM

Końcem stycznia Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, za pośrednictwem Caritas Polska, otrzymała od Agencji Rezerw Materiałowych produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Są to m.in.: makaron, mąka, cukier, konserwy mięsne i rybne, warzywa konserwowe, gotowe dania, herbata oraz olej.

Reklama

12 t. żywności od diecezjalnej Caritas dla potrzebujących dzięki ARM
12 t. żywności od diecezjalnej Caritas dla potrzebujących dzięki ARM · fot. Caritas diecezji bielsko-żywieckiej


Otrzymana żywność trafiła do najbardziej potrzebujących osób z naszej diecezji. W rezultacie udało się rozprowadzić prawie 12 ton żywności.

- Diecezjalna Caritas dziękuje Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za pomoc w dystrybucji artykułów spożywczych. Wsparcie sił WOT jest możliwe na mocy porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy Dyrektorem Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Ks. Robertem Kurpiosem a Dowódcą 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomaszem Białasem, które zostało zatwierdzone we wrześniu ubiegłego roku. Jak podkreśla ks. Dyrektor podpisane porozumienie okazało się nieocenioną pomocą w dobie pandemii i ograniczonych możliwości pozyskiwania wolontariuszy do realizacji zadań statutowych Caritas - zwraca uwagę diecezjalna Caritas.

- Caritas jako instytucją charytatywna zwalczająca ubóstwo, wspierająca osoby potrzebujące i wykluczone społecznie z terenu diecezji chętnie podejmuje współpracę z instytucjami, które wykazują wrażliwość na potrzeby bliźnich - podsumowuje Caritas.

mp / czecho.pl

źródło: Caritas Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.