czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lutego 2021
  • wyświetleń: 4706

[FOTO] Zakochaj się w bibliotece - felieton bibliotekarki na Walentynki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

"Do zakochania jeden krok, jeden jedyny krok nic więcej..." - przekonuje w piosence Andrzej Dąbrowski. I nikt, kto w życiu prawdziwie kochał, nie podda w wątpliwość jego słów. Zakochanie przychodzi szybko, trudniej "wyleczyć się" z miłości. I nie chodzi tylko o miłość do drugiego człowieka, bo... miłość może mieć na imię książka.

Zakochaj się w bibliotece - pracownicy czechowickiej biblioteki życzą pięknych Walentynek
Zakochaj się w bibliotece! · fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach


Kto raz się "zaczytał", do końca życia będzie jej wierny. Biblioteka łączy tych, którzy kochają książki. A skoro luty to miesiąc zakochanych, wszyscy bibliotekarze i czytelnicy mają okazję do świętowania.

Z miłości do książki, ale przede wszystkim swoich czytelników, bibliotekarze nieustannie poszukują nowości wydawniczych, by na półkach każdy znalazł coś dla siebie. Panie bibliotekarki z Wypożyczalni, Czytelni, Działu Audiowizualnego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży, starają się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających czytelników i realizować niecodzienne zamówienia.

Doskonale rozumieją niecierpiącą zwłoki potrzebę lektury kolejnej książki ulubionego autora, gdyż objawy zakochania nie są im obce. Dobra książka uzależnia i nie sposób z tym walczyć. Powiem więcej - nie warto! Czytelnicy, z miłości do książek, ale również z sympatii do pań bibliotekarek, odwiedzają czechowicką książnicę. Najwierniejsi nawet kilka razy w tygodniu.

Dla tych, którym nie wystarczają godziny pracy biblioteki, mamy nowe funkcjonalności - książkomat i wrzutnię, pozwalające korzystać z bibliotecznych zasobów po zamknięciu i tym samym zapobiegać tęsknocie za dobrą książką. Z obu nowinek techniki mogą korzystać wszyscy czytelnicy. Warunkiem jest posiadanie nowej karty bibliotecznej. Kartę można uzyskać w każdym z działów udostępniania zbiorów (Wypożyczalnia, Czytelnia, Dział Audiowizualny, Dział dla Dzieci i Młodzieży), w godzinach otwarcia biblioteki. Razem z kartą otrzymuje się hasło, które pozwala zalogować się do katalogu Integro. Po zalogowaniu, można przeglądać zbiory oraz dokonać zamówienia interesującej pozycji do książkomatu, jeśli tylko ma ona w katalogu status "dostępna". Zamówienia są możliwe dopiero po godzinach pracy biblioteki. O zrealizowaniu zamówienia przez bibliotekę, czytelnik zostanie poinformowany za pomocą sms-a lub maila. Wtedy nie pozostaje już nic innego, jak tylko przyjść i odebrać czekającą w książkomacie pozycję. Należy pamiętać, by zabrać ze sobą kartę. W przypadku jej braku - odbiór będzie niemożliwy. Wrzutnia pozwala na całodobowy zwrot książek.

Tak jak w przypadku książkomatu, wystarczy mieć nową kartę czytelnika, a dalsze kroki postępowania będą wskazywały komunikaty, pojawiające się na ekranie. Self-check to trzecia nowa funkcjonalność. Z niej jednak, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, można korzystać w godzinach pracy biblioteki. Znajduje się w Wypożyczalni i jest dedykowany tym czytelnikom, którzy swoją miłością do książek nie chcę się z nikim dzielić, nawet z bibliotekarzem. Daje on bowiem szansę samodzielnej obsługi, zarówno zwrotów, jak i wypożyczeń. Niezbędne jest tylko posiadanie nowej karty bibliotecznej.

Wśród 224 863 woluminów, na czytelników czeka wiele pozycji, w których pierwsze skrzypce gra miłość. Miłośnicy szczęśliwych zakończeń mogą wybierać spośród romansów, romansów historycznych czy powieści obyczajowych. Dla tych, co lubią się bać, mamy duży zbiór kryminałów i powieści sensacyjnych z wątkiem romansowym w tle. Na półkach nie brakuje także literatury erotycznej. Ci, którzy preferują naukowe podejście do tematu, lektury dla siebie mogą szukać wśród "popularki", gdzie znajduje się wiele książek traktujących o miłości w aspekcie teoretycznym. Dział Audiowizualny z kolei pomaga stworzyć romantyczną atmosferę na wieczór we dwoje, dysponując bogatą ofertą płyt CD z nastrojową muzyką. Ponadto zaprasza do kina bez biletu i wychodzenia z domu. W jego zasobach czeka ponad 4700 filmów do wypożyczenia, stanowiąc prawdziwą gratkę dla kinomanów.

"Do zakochania jeden krok, trzeba go zrobić jak najprędzej..." Zapraszamy do czechowickiej biblioteki!

Magdalena Wygoda

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj