czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2021
  • wyświetleń: 5985

[FOTO] Zakochaj się w bibliotece - felieton bibliotekarki na Walentynki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

"Do zakochania jeden krok, jeden jedyny krok nic więcej..." - przekonuje w piosence Andrzej Dąbrowski. I nikt, kto w życiu prawdziwie kochał, nie podda w wątpliwość jego słów. Zakochanie przychodzi szybko, trudniej "wyleczyć się" z miłości. I nie chodzi tylko o miłość do drugiego człowieka, bo... miłość może mieć na imię książka.

Reklama

Zakochaj się w bibliotece - pracownicy czechowickiej biblioteki życzą pięknych Walentynek
Zakochaj się w bibliotece! · fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach


Kto raz się "zaczytał", do końca życia będzie jej wierny. Biblioteka łączy tych, którzy kochają książki. A skoro luty to miesiąc zakochanych, wszyscy bibliotekarze i czytelnicy mają okazję do świętowania.

Z miłości do książki, ale przede wszystkim swoich czytelników, bibliotekarze nieustannie poszukują nowości wydawniczych, by na półkach każdy znalazł coś dla siebie. Panie bibliotekarki z Wypożyczalni, Czytelni, Działu Audiowizualnego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży, starają się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających czytelników i realizować niecodzienne zamówienia.

Doskonale rozumieją niecierpiącą zwłoki potrzebę lektury kolejnej książki ulubionego autora, gdyż objawy zakochania nie są im obce. Dobra książka uzależnia i nie sposób z tym walczyć. Powiem więcej - nie warto! Czytelnicy, z miłości do książek, ale również z sympatii do pań bibliotekarek, odwiedzają czechowicką książnicę. Najwierniejsi nawet kilka razy w tygodniu.

Dla tych, którym nie wystarczają godziny pracy biblioteki, mamy nowe funkcjonalności - książkomat i wrzutnię, pozwalające korzystać z bibliotecznych zasobów po zamknięciu i tym samym zapobiegać tęsknocie za dobrą książką. Z obu nowinek techniki mogą korzystać wszyscy czytelnicy. Warunkiem jest posiadanie nowej karty bibliotecznej. Kartę można uzyskać w każdym z działów udostępniania zbiorów (Wypożyczalnia, Czytelnia, Dział Audiowizualny, Dział dla Dzieci i Młodzieży), w godzinach otwarcia biblioteki. Razem z kartą otrzymuje się hasło, które pozwala zalogować się do katalogu Integro. Po zalogowaniu, można przeglądać zbiory oraz dokonać zamówienia interesującej pozycji do książkomatu, jeśli tylko ma ona w katalogu status "dostępna". Zamówienia są możliwe dopiero po godzinach pracy biblioteki. O zrealizowaniu zamówienia przez bibliotekę, czytelnik zostanie poinformowany za pomocą sms-a lub maila. Wtedy nie pozostaje już nic innego, jak tylko przyjść i odebrać czekającą w książkomacie pozycję. Należy pamiętać, by zabrać ze sobą kartę. W przypadku jej braku - odbiór będzie niemożliwy. Wrzutnia pozwala na całodobowy zwrot książek.

Tak jak w przypadku książkomatu, wystarczy mieć nową kartę czytelnika, a dalsze kroki postępowania będą wskazywały komunikaty, pojawiające się na ekranie. Self-check to trzecia nowa funkcjonalność. Z niej jednak, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, można korzystać w godzinach pracy biblioteki. Znajduje się w Wypożyczalni i jest dedykowany tym czytelnikom, którzy swoją miłością do książek nie chcę się z nikim dzielić, nawet z bibliotekarzem. Daje on bowiem szansę samodzielnej obsługi, zarówno zwrotów, jak i wypożyczeń. Niezbędne jest tylko posiadanie nowej karty bibliotecznej.

Wśród 224 863 woluminów, na czytelników czeka wiele pozycji, w których pierwsze skrzypce gra miłość. Miłośnicy szczęśliwych zakończeń mogą wybierać spośród romansów, romansów historycznych czy powieści obyczajowych. Dla tych, co lubią się bać, mamy duży zbiór kryminałów i powieści sensacyjnych z wątkiem romansowym w tle. Na półkach nie brakuje także literatury erotycznej. Ci, którzy preferują naukowe podejście do tematu, lektury dla siebie mogą szukać wśród "popularki", gdzie znajduje się wiele książek traktujących o miłości w aspekcie teoretycznym. Dział Audiowizualny z kolei pomaga stworzyć romantyczną atmosferę na wieczór we dwoje, dysponując bogatą ofertą płyt CD z nastrojową muzyką. Ponadto zaprasza do kina bez biletu i wychodzenia z domu. W jego zasobach czeka ponad 4700 filmów do wypożyczenia, stanowiąc prawdziwą gratkę dla kinomanów.

"Do zakochania jeden krok, trzeba go zrobić jak najprędzej..." Zapraszamy do czechowickiej biblioteki!

Magdalena Wygoda

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj