czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 2065

Czy tabletki na alkoholizm działają? - esperal i anticol

Materiał partnera:

Wiele osób zmagających się z chorobą alkoholową marzy, aby w jak najszybszy sposób pozbyć się swojego nałogu. Chcą zażyć magiczną pigułkę, która w kilka chwil zapewni im abstynencję. Na rynku są dostępne środki farmakologiczne leczące alkoholizm, jednak co o tabletkach na alkoholizm myślą eksperci? Czy sama tabletka wystarczy, aby pokonać tę skomplikowaną chorobę?

Czy tabletki na alkoholizm działają? - esperal i anticol


Jak działają tabletki na alkoholizm?Tabletki na alkoholizm są rozwiązaniem znanym od lat. Farmakologiczne leczenie choroby alkoholowej opiera się na dwóch środkach: przyjmowanym doustnie Anticolu i zaszywanym podpowięziowo Esperalu. Oba te leki mają w swoim składzie disulfiram. Terapia wspomnianymi środkami polega na wywołaniu awersji do spożywania alkoholu. Ich działanie wywołuje wstręt po spożyciu, ponieważ substancje w nich zawarte spowalniają rozkład toksyn z alkoholu.

Jak działa disulfiram?

Disulfiram blokuje enzym biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Wskutek tego, w organizmie pacjenta gromadzi się trujący aldehyd octowy. Nagromadzenie aldehydu wywołuje spotęgowane odczucie kaca (zatrucie alkoholowe). Już po 10 minutach od spożycia alkoholu pacjent zaczyna odczuwać:

  • mdłości i wymioty,
  • ból głowy,
  • kołatanie serca,
  • stany lękowe (najczęściej o własne życie),
  • duszności i pocenie się.


Długotrwałe spożycie alkoholu podczas terapii disulfiramem wywołuje także szereg dolegliwości odczuwanych nie bezpośrednio. Skumulowany aldehyd octowy działa destrukcyjnie na większość narządów wewnętrznych. Doprowadza do marskości wątroby, a nawet do zawału serca. To dlatego pod żadnym pozorem nie należy próbować przepić wszywki.

Więcej o wszywce alkoholowej i samym esperalu dowiesz się na stronie: https://www.esperal.edu.pl/.

Czy wszywka esperal i tabletki anticol są skuteczne?Esperal i anticol są skuteczne i mają udowodnione działanie. Właściwości chemiczne leków działają w naszym organizmie. Warto zastanowić się raczej, czy terapia awersyjna faktycznie wyleczy z alkoholizmu.

tabletki-antyalkoholowe


Wszywka alkoholowa działa, jednak jej działanie jest tymczasowe. Zaszycie jest skuteczne przez 8 do 12 miesięcy, a po tym czasie lecznicze właściwości zostają wykorzystane. Gdy ten okres minie, pacjent powinien poddać się zabiegowi ponownie - nie oznacza to, że jego kuracja alkoholowa została zakończona sukcesem.

Podłoże alkoholizmu jest bardziej skomplikowane. Choroba alkoholowa to nie tylko schorzenie fizyczne, dlatego nie ma skutecznej terapii farmakologicznej, po zakończeniu której pacjent od razu wyzdrowieje. Alkoholizm jest również chorobą głowy, dlatego najlepszą metodą do jego wyleczenia jest kompleksowe podejście.

Wysoka skuteczność kompleksowego leczenia alkoholizmuEsperal nie jest samodzielnym lekiem na alkoholizm. Specjaliści leczenia alkoholizmu wiedzą, że jest to choroba atakująca umysł i ciało chorego. Najlepszym podejściem do walki z alkoholizmem jest złożona terapia obejmująca leczenie skutków fizycznych i psychicznych. W skład takiej terapii wchodzi wszywka alkoholowa wsparta odpowiednią terapią psychologiczną.

Spotkania z terapeutą uzależnień lub psychologiem są niezwykle istotnym elementem. Odpowiednio wykwalifikowany specjalista pomaga pacjentowi w przyglądaniu się sobie, a następnie zrozumieniu własnych emocji i zachowań.

Podstawą alkoholizmu są zakorzenione głęboko przekonania i schematy myślenia. Specjalista pokazuje alkoholikowi nową drogę, a także pomaga w ustaleniu drobnych celów, prowadzących do zerwania z nałogiem.

Celem kompleksowego leczenia alkoholizmu nie jest wyłącznie doraźna poprawa stanu i chwilowa abstynencja, lecz także rozpoczęcie terapii, dzięki której alkoholik ostatecznie zerwie z nałogiem.

Do wyboru pacjenta, zależnie od jego oczekiwań lub otwartości, są terapie indywidualne lub grupowe. Przed przystąpieniem do właściwej terapii, osoba szukająca pomocy może skorzystać również z konsultacji, dzięki której wspólnie z terapeutą dobierze odpowiedni dla niej sposób leczenia.

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu? - cena kompletuWybrane placówki medyczne przygotowały specjalny pakiet leczenia alkoholizmu, w skład którego wchodzą: detoks alkoholowy, esperal i terapie psychologiczne. Kompleksowe terapie przygotowane przez ekspertów mają skuteczność na poziomie 93%, a ich cena rozpoczyna się już od 2000 złotych.