czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2021
  • wyświetleń: 9163

W Kaniowie otwarto klub dziecięcy "Puchatek". Pomieści 30 dzieci

W Kaniowie otwarto przyjazny i nowoczesny klub dziecięcy "Puchatek". To placówka dla maluchów w wieku poniżej trzech lat, która będzie miejscem opieki dziennej dla dzieci z gminy Bestwina. Część środków pochodzi z rządowego programu "Maluch+. Już teraz przyjęto 22 dzieci, docelowo będzie ich trzydzieścioro.

Reklama

W Kaniowie otwarto klub dziecięcy "Puchatek". Pomieści 30 dzieci - 12.01.2021 · fot. UG Bestwina


Pomyślano o maluchach w wieku poniżej trzech lat - to dla nich powstał klub dziecięcy "Puchatek", miejsce opieki dziennej dla dzieci z całej gminy. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji i zarazem oficjalne otwarcie klubu odbyło się 12 lutego. Rok temu wójt Artur Beniowski otrzymał stosowną promesę z rządowego programu "Maluch+" i po procedurach przetargowych przystąpiono do wykonywania prac budowlanych. Wartość etapu I wyniosła 963 631,44 zł., z czego 770 904,00 zł. pozyskano z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch +" 2020 (moduł 1a/1b). Rozbudowa kontynuowana będzie do końca sierpnia 2021 roku.

W całkowicie nowym bloku firma "Monterin" z Katowic wykonała salę przeznaczoną na codzienne zajęcia, pomieszczenie gospodarczo-administracyjne, sanitariaty, szatnie, kuchnię. Wszystko wyposażone zgodnie z najnowszymi standardami, łącznie ze sprzętem multimedialnym.

Już teraz przyjęto 22 dzieci, docelowo będzie ich trzydzieścioro.

- Zapotrzebowanie na opiekę dzienną nad najmłodszymi dziećmi jest w naszej gminie bardzo duże. Dlatego też utworzenie klubu dziecięcego to inwestycja w istotny sposób wychodząca naprzeciw oczekiwaniom samych mieszkańców. Rodzice tych dzieci, które nie są jeszcze objęte nauczaniem przedszkolnym, będą mogli już niebawem pozostawiać swoje pociechy nie tylko pod fachową opieką, ale i w dodatku w komfortowych, nowoczesnych warunkach. Zdajemy sobie sprawę, a zapewne nabór to potwierdzi, że potrzeby we wspomnianym zakresie są mimo wszystko większe. Działamy natomiast w zależności od możliwości finansowych w ramach gminnego budżetu, jak i pozyskiwanych środków ze źródeł zewnętrznych, o które - czego przykładem jest ministerialne wsparcie na budowę klubu dla dzieci - potrafimy skutecznie się ubiegać - powiedział wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski.

Uroczystość otwarcia zgromadziła całą "puchatkową" kadrę z panią Joanną Norymberczyk na czele. Wójt wskazał na odpowiedzialne i trudne zadanie stojące przed wychowawczyniami, pogratulował również osobom, które przyczyniły się do powstania w Kaniowie klubu dziecięcego. Pamiątkowe dyplomy otrzymali Krzysztof Hałat (projektant i inspektor nadzoru inwestorskiego), Władysław Korlacki (generalny wykonawca, firma "Monterin" z Katowic), Marek Kubarek (kierownik budowy). Wyrazy specjalnego uznania złożone zostały na ręce dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie, Agaty Szypuły. Radę Gminy Bestwina reprezentował Grzegorz Owczarz (Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego), Urząd Gminy - skarbnik Anita Kubik, sekretarz Arkadiusz Maj, kierownicy referatów Mariusz Szlosarczyk i Dominik Puda oraz podinsp. Iwona Bała. Przybył ponadto sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście mieli okazję zwiedzić nowe miejsce na edukacyjnej mapie gminy i poznać jego możliwości.

ar / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.