czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 7947

Czechowiczanin poszukiwany dwoma listami gończymi posiedzi 7 lat

Kryminalni z Bielska-Białej wytropili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna uciekał przed policjantami osobowym audi, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się, że za wcześniejsze oszustwa ma do odsiadki aż 7 lat.

Reklama

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
fot. KMP Bielsko-Biała


Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmujący się poszukiwaniem osób, trafili na trop ukrywającego się przed organami ścigania mieszkańca Czechowic-Dziedzic skazanego za oszustwa.

Stróże prawa ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie powiatu żywieckiego. Kiedy wytypowali dom na terenie Ostrego, w którym miał przebywać 35-latek i wkroczyli do akcji. Gdy wczesnym rankiem z budynku wyszedł mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego i wsiadł do osobowego audi, kryminalni ruszyli za nim.

Mężczyzna podejrzewając, że może być obserwowany przez policjantów postanowił ich "zgubić". Ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w śnieżną zaspę, unieruchamiając pojazd. Kiedy dobiegli do niego policjanci, 35-latek zamknął się wewnątrz pojazdu. Konieczne było siłowe wyciągnięcie go z pojazdu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdziło się, że kierowca jest poszukiwany dwoma listami gończymi za wcześniejsze oszustwa, a do odsiadki ma aż 7 lat. Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiadując wyrok, przed którym się ukrywał, poczeka na kolejny. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

ar / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.