czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 2256

Marzysz o przeszklonej werandzie? Ekspert podpowie Ci, jak zrealizować to marzenie!

Materiał partnera:

Szklana weranda, ogród zimowy lub taras z systemem szyb przesuwnych to pragnienie wielu właścicieli wolnostojących domów. Współczesne konstrukcje tego typu są nie tylko miejscami rodzinnych spotkań, ale też zielonymi oazami, słonecznymi jadalniami i prywatnymi strefami relaksu, w których domownicy mogą odnaleźć spokój po ciężkim dniu. Praktyka pokazuje jednak, że w przypadku podobnych projektów nie od razu przechodzimy od marzenia do realizacji. Często nie wiemy po prostu, od czego zacząć, a wzniesienie nowoczesnej werandy jawi się nam jako wielkie przedsięwzięcie. Na szczęście trudniące się tym firmy oferują szybką, solidną i przejrzystą w planie działania pomoc w urzeczywistnieniu naszych wizji.

Marzysz o przeszklonej werandzie? Ekspert podpowie Ci, jak zrealizować to marzenie!


Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące procesu budowy podobnych wypoczynkowych konstrukcji, przeczytaj, jak opisuje go Dominika Buchalik - szefowa działu sprzedaży firmy ShadowXL, specjalizującej się w montażu przeszklonych werand, pergoli aluminiowych i tarasów!

przeszklona-weranda-woj.-dolnoslaskie-4-1024x682


W każdym działaniu najważniejszy jest początek. Czy mogłaby nam Pani podpowiedzieć, jakie informacje na temat planowanej inwestycji powinniśmy zgromadzić jeszcze zanim skontaktujemy się z przedstawicielami wybranej firmy?

D.B.: Aby uniknąć nieporozumień na początkowym etapie ustaleń, warto zacząć realizację od zebrania wszelkich szczegółów dotyczących projektowanej przeszklonej werandy bądź tarasu. Zastanówmy się, przy której ścianie domu ma być zlokalizowana ta konstrukcja - z uwagi na maksymalne nasłonecznienie polecamy stronę południową lub zachodnią. Obliczmy także jej prawdopodobne parametry, pamiętając, że należy odnieść je zarówno do proporcji całego budynku, jak i do rozmiarów czy położenia działki, na której stanie budowla. Najczęściej wybierana weranda, pergola aluminiowa oraz taras występuje w rozmiarach: 500 cm szerokości x 300 cm głębokości lub 600 cm szerokości x 400 cm głębokości.

A co z materiałami, z jakich będziemy budować werandę? Wybierać je samodzielnie czy zaczekać i zdać się na rady specjalistów?

D.B.: Profesjonalni eksperci na pewno udzielą nam merytorycznych rad i rozwieją ewentualne wątpliwości. Zanim spytamy ich o zdanie, warto jednak zastanowić się nad własnymi preferencjami oraz funkcją, jaką chcemy nadać przyszłemu tarasowi. Odpowiedzmy sobie na pytanie, który typ zadaszenia najlepiej wpisuje się w naszą wizję.

Budżetowo postawimy na dach z poliwęglanu. Bardziej luksusowymi rozwiązaniami będą: dach ze szkła do którego pasuje markiza werandowa lub pergola aluminiowa z otwieranym dachem. A może preferujemy przedłużenie dachu domu z ceramicznej dachówki? Wybierzmy między przeszkloną werandą a otwartym tarasem, osłanianym w upalne dni pergolą przeciwsłoneczną. Zdecydujmy, czy nasza konstrukcja będzie tylko sezonową przestrzenią wypoczynkową, czy przeciwnie - egzotyczną oranżerią, przedłużeniem salonu albo osobnym ogrodem zimowym. W tym drugim przypadku koszty budowy zdecydowanie wzrosną, gdyż będziemy zobligowani do wyboru trwalszych, termoizolacyjnych materiałów, a ponadto dopiszemy do listy zakupów elementy, takie jak: system szyb przesuwnych bezramowych, oświetlenie LED w krokwi czy promiennik / lampa grzewcza na podczerwień.

legnica-szeroka-przeszklona-weranda-ze-szklanym-dachem-5-1-1024x768


Załóżmy, że zgromadziliśmy już wszystkie niezbędne informacje. Jaki jest następny krok?

D.B.: Dalej pójdzie już "z górki". Wystarczy, że skontaktujemy się z przedstawicielami wybranej firmy - telefonicznie lub za pośrednictwem dostępnego na stronie internetowej formularza bezpłatnej wyceny: shadowxl.com/zamow-wycene/ i poprosimy o kalkulację kosztów zabudowy werandy czy tarasu, zgodnego z naszą wizją. Bardzo ułatwia pracę eksperta dodanie do takiego formularza zdjęcia miejsca planowanego montażu zadaszenia nad tarasem. Wbrew obawom wielu inwestorów, wystosowanie takiego zapytania nie pociąga za sobą zwykle żadnych zobowiązań, dlatego nie warto zwlekać. Jeśli zasugerowana przez potencjalnego wykonawcę cena okaże się dla nas zadowalająca, wyśle on do nas swoich specjalistów, którzy zweryfikują otrzymane informacje i przeprowadzą szczegółowe pomiary. Na bazie tych ustaleń eksperci opracują wstępny projekt, który skonsultują ze zleceniodawcą, by uwzględnić jego ewentualne sugestie.

Brzmi obiecująco, ale co w sytuacji, kiedy klient nie potrafi czytać technicznych rysunków, a gotowy projekt nie przemawia do jego wyobraźni?

D.B.: Większość firm oferuje realistyczne komputerowe wizualizacje, przygotowywane na życzenie klienta. Inwestor przesyła zleceniobiorcy kilka zdjęć obrazujących planowaną przestrzeń montażu przeszklonej werandy czy tarasu, a wkrótce potem otrzymuje - nałożony na nie graficznie - poglądowy projekt 3D.

Marzysz o przeszklonej werandzie? Ekspert podpowie Ci, jak zrealizować to marzenie!


Rozumiem. Pozostaje więc zapytać, czy po akceptacji tego projektu na inwestora czekają jeszcze jakieś zadania?

D.B.: Nie. Od tego momentu wszystkie obowiązki przejmują już fachowcy, którzy zjawiają się w wyznaczonym terminie i samodzielnie montują każdy z elementów konstrukcji. Szybkie tempo budowy i jej niekłopotliwy przebieg często zdumiewają inwestorów, którzy mogą w tym czasie oddawać się niespiesznemu dobieraniu detali, takich jak meble ogrodowe, donice z roślinami czy pozostałe dodatki.

Dziękujemy za rozmowę! Zarysowany przez Panią punkt po punkcie proces dowodzi, że przebieg budowy werandy może być naprawdę komfortowy. Mamy nadzieję, że zachęci to przyszłych inwestorów, których obawy powstrzymywały dotąd przed realizacją marzenia.

Więcej informacji na temat przeszklonych werand oferowanych przez firmę ShadowXL znajduje się na: https://shadowxl.com/oferta/werandy/