czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 15349

[WIDEO] Wóz strażacki uroczyście przekazany jednostce OSP Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

W poniedziałek, 1 marca odbyła się uroczystość, podczas której nowy wóz strażacki przekazano druhom z OSP Lipowiec. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Minister Rolnictwa, Grzegorz Puda oraz Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, nadbryg. Jacek Kleszczewski.Jednostka OSP Lipowiec wzbogaciła się o nowy wóz strażacki z drabiną - to jedyny tego typu pojazd w gminie Czechowice-Dziedzice. Do tej pory do zdarzeń, do których dochodziło na wysokich kondygnacjach, przyjeżdżały wozy z Bielska-Białej, które potrzebowały na przyjazd do 15 minut.

O pozyskaniu nowego wozu strażackiego poinformował na sesji Rady Miejskiej we wtorek, 23 lutego radny Wojciech Leśny z czechowickiego klubu PiS, do którego w 2020 roku zgłosił się prezes OSP Lipowiec, Paweł Wróbel. Jak wskazał samorządowiec, wóz strażacki z drabiną jest potrzebny w Czechowicach-Dziedzicach m.in. ze względu na obecność na terenie osiedla Północ wysokich bloków.

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego druhom z OSP Lipowiec odbyło się w poniedziałek, 1 marca pod strażnica przy ulicy Zamkowej. W wydarzeniu wzięli udział Minister Rolnictwa, Grzegorz Puda, Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Jacek Kleszczewski, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciej Kołoczek oraz członek czechowickiej Rady Miejskiej, Wojciech Leśny. Pojazd poświęcił ks. Kazimierz Janiurek, proboszcz parafii p.w. Maksymiliana Marii Kolbego w Świerkowicach.

OSP Lipowiec wzbogaciła się o nowoczesny wóz strażacki z drabiną - 19.02.2021 · fot. OSP Lipowiec


Nowy wóz strażacki został zbudowany na podwoziu ciężarówki marki MAN i jest wyposażony w 37-metrową drabinę. Pojazd jest w pełni wyposażony i posiada również działko wodno-pianowe, automatyczny system samo poziomowania drabiny oraz kosza i wiele innych systemów wspomagających pracę operatora oraz wpływające na bezpieczeństwo ratowników i szybki czas sprawiania drabiny. Dzięki wyszkolonym strażakom dojazd do miejsca zdarzeń na terenie naszej gminy zajmie druhom z OSP Lipowiec do 5 minut.

Wartość nowego wozu strażackiego to 1,6 mln zł. Pojazd służył wcześniej w jednej z jednostek PSP w Siemianowicach Śląskich. W jego pozyskaniu pomogli Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, nadbryg. Jacek Kleszczewski oraz minister Grzegorz Puda. Oficjalne przekazanie wozu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wóz będzie służył mieszkańcom gmin Czechowice-Dziedzice oraz gmin ościennych.

Obecnie pluton gaśniczy OSP Lipowiec liczy trzy zastępy - GBA, GCBA i SCD 37. Łącznie jednostka posiada 4 samochody, w tym dwa gaśnicze (jeden z ilością środka gaśniczego 11 tysięcy litrów) oraz dodatkowo SLRt - ratownictwo techniczne.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj