czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2021
  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 3389

W sobotę będą wbiegać na Błatnią dla chorego Wojtusia

"Ultra Błatnia trening 24h. Charytatywnie dla Wojtusia" - taką nazwę nosi niezwykły trening biegaczy z naszego regionu, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 lutego. Dlaczego niezwykły? Każdy kilometr z biegu to 50 groszy wpłacone na rzecz ciężko chorego Wojtusia. A według planów organizatorów Błatnia ma zostać zdobyta przez uczestników akcji maksymalną ilość razy w 24 godziny.

Reklama

W sobotę będą wbiegać na Błatnią dla chorego Wojtusia
W sobotę będą wbiegać na Błatnią dla chorego Wojtusia · fot. Materiały organizatora


- Im więcej kilometrów tym więcej pieniążków. Zaczynamy o godzinie 12.00 w sobotę, 20 lutego w Jaworzu przy wiacie na żółtym szlaku (...). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i każdy może brać w nim udział, każdy uczestnik bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność znając swoje możliwości i swój stan zdrowia - napisali organizatorzy akcji na stronie wydarzenia na Facebooku.

O co chodzi? Każdy przebyty przez uczestników kilometr to 50 groszy na leczenie małego Wojtusia z Bielska-Białej, który choruje na terminalną duplikację chromosomu pary 2. Jest to niezwykle rzadka kombinacja, a światowe centrum informacji Genetic and Rare Disases potwierdziło, że niestety nie zna 2 takiego przypadku na świecie. Brak mowy bardzo utrudnia chłopcu komunikację, dlatego uczy się posługiwania komunikacją alternatywną PECS. Dzięki temu jego najbliżsi są w stanie zrozumieć jego potrzeby.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ chłopiec walczy ze wzmożonym napięciem w miednicy oraz barkach Niestety jego dalszy rozwój jest dla wszystkich wielką niewiadomą, lecz dzięki staraniom rodziców jak również wielu terapeutów widać postępy. Choć nie idzie to tak jakby chciał to nie poddaje się, jednak koszty terapii oraz turnusów rehabilitacyjnych znacznie przekraczają możliwości finansowe jego rodziców. Pomóc małemu Wojtusiowi może również każdy z nas wpłacając dowolne kwoty poprzez stronę zbiórki.

Pomysł na pomoc Wojtusiowi ma również rodzina Nowaków z Ligoty, którzy zachęcają swoich znajomych (i nie tylko) do wpłacania minimum złotówki na konto Wojtusia za każde zdobycie Błatniej, którego dokonają w najbliższe sobotę i niedzielę. - Wszyscy trzymamy kciuki, żeby Wojtuś wygrał swój maraton! Ale tak jak prawdziwy sportowiec, tak i mały Wojtuś potrzebuje trochę wsparcia swojego sztabu i ekipy. Nowak Team w składzie - Justyna oraz Michał i Marek, także weźmie udział w sobotnim evencie! Zainspirowani inicjatywą Michała Kuśmierskiego chcemy także prosić naszych znajomych o wsparcie - zachęcają Nowakowie.

Według planów organizatorów bieg zakończy się w niedzielę, 21 lutego o godzinie 12.00. Na osobę, która wytrwa najdłużej i wbiegnie najwięcej razy na Błatnią czeka niespodzianka. "Uhonorowane" zostaną też drugie i trzecie miejsce. Jak zaznaczają organizatorzy, challenge jest kameralną akcją grupy biegaczy i nie jest tożsamy z żadnymi zawodami. Liczba osób uczestniczących w treningu jest już zamknięta.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.