czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 3369

Pomocna dłoń dla mężczyzny, który "nigdy nie prosi o pomoc"

W ubiegłym tygodniu podczas kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych przy ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach, strażnicy miejscy skontrolowali jeden z pustostanów, w którym zamieszkuje 62-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna otrzymał pomoc od funkcjonariuszy SM oraz Ośrodka Pomocy Społecznej, jednak, jak zaznaczał, nie lubi o nią prosić.

Reklama

straż miejska, radiowóz,
Pomocna dłoń dla mężczyzny, który "nigdy nie prosi o pomoc" · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Mężczyzna odremontował sobie jedno z pomieszczeń pustostanu (pomalował ściany, uporządkował), a także zakupił sobie mały piecyk typu koza, aby w chłodne dni mógł się zagrzać oraz odgrzać posiłek. Bezdomny mężczyzna otrzymuje niewielki zasiłek, z którego się utrzymuje. Również jak tylko pozwala mu zdrowie to zbiera złom i ma z niego dodatkowe pieniądze - informuje czechowicka straż miejska.

Strażnicy z uwagi na panujące warunki atmosferyczne postanowili pomóc mężczyźnie w zakupie opału - udali się więc do Ośrodka Pomocy Społecznej. OPS po rozpatrzeniu sprawy i wizji na miejscu udzielił mężczyźnie pomocy zakupując na chwilę obecną pół tony węgla.

- Dodatkowo bezdomny otrzymał bony na obiady oraz został mu podwyższony zasiłek. Otrzymał on także pomoc przy złożeniu wniosku na mieszkanie. Mężczyzna podczas późniejszych kontroli strażników bardzo dziękował za zainteresowanie się jego losem pomimo, że nie prosił o pomoc, gdyż jak oznajmił nie lubi nikogo prosić o pomoc - podsumowuje SM.

mp / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.