czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • wyświetleń: 1371

Jak wybrać rolety na okna dachowe?

Materiał partnera:

Zadaniem okien dachowych jest doświetlenie pomieszczenia znajdującego się na poddaszu. Czasami jednak promienie słoneczne są zbyt intensywne, co przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu. Z pomocą przychodzą nam rolety na okna dachowe.

1. Czym charakteryzują się rolety dachowe?
2. Dlaczego warto wybrać rolety aluminiowe?
3. Rolety tkaninowe i plisowane - co je wyróżnia?

Rolety dachowe fakro


W poniższym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Czym charakteryzują się rolety dachowe?Rolety na okna dachowe pełnią kilka istotnych funkcji. Jedną z nich jest ochroną naszego poddasza przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz przegrzaniem. Kolejną ważną funkcją jest rozpraszanie wpadającego światła. Mogą także przyczynić się do zmiany wyglądu naszego pomieszczenia, czyli pełnić funkcję dekoracyjną.

Decydując się na zakup produktów od sprawdzonego producenta, np. rolety dachowe Fakro, dobrze jest sprawdzić, czy posiadają one warstwę tkaniny podgumowanej. Ma ona szczególne znaczenie, gdy podczas wakacyjnych upałów, chcemy obniżyć temperaturę na poddaszu. Dzieje się tak, gdyż warstwa ta posiada właściwości izolujące nadmierną temperaturę.

Chcąc wybrać odpowiednie rolety, możemy zdecydować się na zakup modeli dostępnych w wielu sklepach. Innym rozwiązaniem są rolety dachowe na wymiar.

Dlaczego warto wybrać rolety aluminiowe?Wybór odpowiednich rolet nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej jest on utrudniony, gdyż mamy do wyboru kilka rodzajów. Obecnie dużą popularnością cieszą się:

rolety aluminiowe (żaluzje),
rolety materiałowe plisowane,
rolety tkaninowe dachowe, które są zwijane na mechanizm sprężynowy.
Pierwszy rodzaj, czyli rolety aluminiowe, to blaszki, które umieszczone są jedna nad druga. To, co je wyróżnia to ich prostota, a także niewysoka cena. Aluminium jest lekkim i trwałym materiałem, które nawet pod wpływem silnego słońca, nie tracą swojego koloru. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest otwieranie okien w pionie, a także ich obracanie. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i można je myć na mokro. Jednym z atutów jest możliwość regulacji strumienia powietrza oraz światła.

Rolety tkaninowe i plisowane - co je wyróżnia?Rolety materiałowe plisowane sprawdzą się do małych okien dachowych. Jest to model z poziomymi listwami, które ozdobione są plisowanym materiałem. Dzięki dołączonemu sznurkowi, możliwe jest zbieranie oraz związywanie rolet, oraz umieszczanie ich na określonej wysokości. Przykładem są rolety dachowe Velux, które są chętnie kupowane i cieszą się niemałą popularnością.

Trzeci rodzaj, czyli rolety tkaninowe, są w stanie zapewnić ciekawy wygląd każdemu wnętrzu. Są wykonane z litego płótna. Świetnie nadają się do niestandardowych okien i mogą być montowane na dowolnych gzymsach. Wyposażone są w mechanizm sprężynowy, zapewniający równe napięcie, a także przyczepność do okna.

Rolety dachowe fakro