czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 4661

[WIDEO] Jak wygląda łowienie ryb na "Uroczysku Karpiowym"?

Liczne stawy oraz hodowla karpia w regionie spowodowały, że naszą gminę, a w szczególności "Uroczysko Karpiowe" w Ligocie upodobali sobie miłośnicy wędkowania z całej Polski. Obiekt znajdujący się przy ulicy Zabrzeskiej odwiedził jesienią Adrian, youtuber prowadzący kanał "Karpiowym Szlakiem".

Reklama- Jak doskonale wiecie, albo i nie? Ale raczej tak! Uwielbiam powroty nad wody, które niegdyś dały mi popalić. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ moja przygoda z Uroczyskiem zaczęła się od pierwszego dnia otwarcia tej wody. Na zawodach firmy DUXON, wspólnie z Jankiem Zawadą próbowaliśmy coś złowić w ekstremalnie ciężkich warunkach. Niestety wynik końcowy był na zero. Dlatego powrót na UK był nieunikniony! W końcu udało się znaleźć kilka dni, oraz co lepsze złowić piękne ryby! Zobaczcie sami! - czytamy w opisie wideo, które trwa ponad godzinę.

Akwen "Uroczysko Karpiowe" to jedno z największych łowisk komercyjnych w Polsce, o dużej populacji dorodnych ryb karpiowatych. Powierzchnia lustra wody to ok. 52 ha, a głębokość dochodzi do 3 m. Na zbiorniku znajdują się tylko 33 stanowiska, dające wędkarzom komfort łowienia i biwakowania podczas dłuższych zasiadek, z dostępem do toalet polowych. Teren na którym znajduje się łowisko należy do obszaru chronionego Natura 2000.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.