czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 1119

Kotłownie parowe - gdzie znajdują zastosowanie?

Materiał partnera:

Gospodarowanie zasobami energetycznymi ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska oraz ekonomii zarówno gospodarstw domowych, jak i podmiotów gospodarczych. Świat dąży do optymalizacji zużycia energii. Powszechny wymóg, aby nowe urządzenia grzewcze były ekologiczne, wydajne, niezawodne i trwałe.

kotly-parowe


Szerokie zastosowanieKotłownie parowe są uniwersalne, stosowane głównie w przemyśle. To niezawodne i sprawdzone rozwiązanie techniczne do wytwarzania energii, która jest niezbędna w wielkich ilościach na każdym etapie produkcji wytwórczej czy przemysłowej. Kotłownie parowe Babcocok Wanson powszechnie stosowane w przemyśle spożywczym, np.: w piekarniach i rzeźniach, w zakładach utylizacji odpadów pochodzenia zwierzęcego, w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją żywności przeznaczonej dla dzieci, w tym produktów mlecznych. Są używane w przemyśle tekstylnym, farbiarni, suszarni i tkalni. Również sektor farmaceutyczny korzysta z kotłowni parowych Babcock Wanson. Podobnie jak nagrzewnice powietrza są one przy produkcji lekarstw i wytwarzaniu szczepionek. Bywają też używane do procesów sterylizacji i utylizacji leków, których data ważności już upłynęła. Przegrzana para wodna jako źródło ciepła znajduje swoje miejsce przy produkcji papierniczej i w drukarniach. Dzięki nim działa suszarnia drukarskie i tunele do suszenia.

Pozaprodukcyjne zastosowanie kotłowni parowychKotłownie parowe Babcock Wanson są niezastąpione w przemyśle naftowym oraz chemicznym. Wykorzystuje się je w magazynowaniu i dystrybucji ciężkich olejów i reaktorów chemicznych. Kotłownie parowe mają zastosowanie nie tylko w szeroko rozumianym przemyśle, ale także w obiektach użyteczności publicznej , jak szpitale, hotele, pralnie, kuchnie czy inne pomieszczenia. Mogą być wykorzystywane nawet w przypadku Są tam urządzeniami używanymi głównie w celach grzewczych.

kociol-parowy-babcock


Ważne informacje o kotłowaniach parowychGłównymi częściami kotłowni parowych są: kocioł właściwy i palenisko oraz szereg urządzeń pomocniczych. Kotłownie parowe można określić jako zbiorniki zamknięte lub systemy rur ciśnieniowych ogrzewane zewnętrznym źródłem energii. Ich zadaniem jest wytwarzanie pary wodnej lub wody o temperaturze przekraczającej 100°C. Spalają paliwo gazowe, ciekłe lub stałe. Powoduje to doprowadzanie do kotłów energii, która następnie może być użyta do wytworzenia ciepła. Dostępne na rynku urządzenia spełniają bardzo wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa działania. Kotłownie parowe, których jakości można zaufać, posiadają certyfikaty i znaki jakości przyznawane przez różnorodne instytucje eksperckie.

Kotły parowe Babcock Wanson doskonale radzą sobie z ogrzewaniem pomieszczeń nawet w dużych zakładach przemysłowych. Od urządzenia stosowane od lat i sprawdzone w różnorodnych warunkach. Dlatego z pełną odpowiedzialnością za słowo można stwierdzić, że to urządzenie uniwersalne, które zapewni ciepło w pomieszczeniu niezależnie od miejsca jego ustawienia. Ekologiczność to dodatkowa zaleta kotłów parowych.