czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 2175

Strażnicy pomogli 90-latkowi, który szedł po ulicy w samej piżamie

W miniona sobotę, 20 lutego czechowiccy strażnicy miejscy pomogli mężczyźnie, który poruszał się ulicą Traugutta w samej piżamie. Pomoc mogła nadejść dla seniora dzięki świadkowi, który zgłosił jego zachowanie dyżurnemu SM.

Reklama

straż miejska, radiowóz,
Strażnicy pomogli 90-latkowi, który szedł po ulicy w samej piżamie · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do interwencji straży miejskiej doszło przed godziną 5.00 rano przy ulicy Traugutta. - Strażnicy próbowali na miejscu z mężczyzną porozmawiać, lecz kontakt z nim był utrudniony. Mężczyzna nie wiedział do końca jak się znalazł na ulicy. Strażnicy zabrali mężczyznę na komendę SM i przyodziali w odzież celem zagrzania się - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak dodaje SM, mężczyzna również nie potrafił początkowo wskazać adresu zamieszkania. Jak się później okazało był to prawie 90-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. - Dyżurny w rozmowie z nim skojarzył pewne fakty i osoby o których mężczyzna opowiadał i skontaktował się z nimi telefonicznie. W efekcie końcowym po mężczyznę przyjechała rodzina i mężczyzna trafił do domu. Dziękujemy osobie zgłaszającej za prawidłową postawę i reakcje - podsumowują czechowiccy strażnicy miejscy.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.