czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 2313

Ligota: W weekend dwa pożary sadzy w przewodach kominowych

Do dwóch pożarów sadzy w przewodach kominowych domów jednorodzinnych doszło w miniony weekend w Ligocie. W sobotę sadza płonęła przy ulicy Księża Grobel, a w niedzielę - przy ulicy Bielskiej.

Reklama

Interwencja OSP Ligota przy ulicy Bielskiej - 21.02.2021
Interwencja OSP Ligota przy ulicy Bielskiej - 21.02.2021 · fot. OSP Ligota


W sobotę, 20 lutego około godziny 17.00 strażacy z OSP Ligota interweniowali przy ulicy Księża Grobel. Działania trwały kilkadziesiąt minut. Do remizy druhowie wrócili około 17.30. Na miejscu zdarzenia oprócz zastępu OSP Ligota działały również dwa zastępy PSP Bielsko-Biała z posterunku w Czechowicach- Dziedzicach.

Z kolei niedzielna interwencja przy ulicy Bielskiej miała miejsce około godziny 18.45. Działania trwały około godziny - do remizy strażacy z OSP Ligota wrócili przed godziną 20.00. Oprócz zastępu z ligockiej jednostki na miejscu działały również dwa zastępy PSP z posterunku zamiejscowego w Czechowicach- Dziedzicach.

To już kolejne pożary sadzy w przewodach kominowych, do których doszło na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. O tym, jak dbać o kominy oraz jak unikać tego typu zdarzeń informowaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Ligota

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.