czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 1060

Czy kolorowanki to dobry prezent dla dorosłych?

Materiał partnera:

Kolorowanki każdemu z nas kojarzą się z prezentami dla dzieci. Czy jednak mogą być równie dobrze prezentem dla dorosłych? Okazuje się, że tak i nawet można powiedzieć, że kolorowanki dla dorosłych powoli stają się hitem prezentowym. Skąd bierze się popularność kolorowanek dla dorosłych i na czym to polega?

Czy kolorowanki to dobry prezent dla dorosłych?
fot. Wymalujtosam.pl


Malowanie po numerach - prosty sposób na malowanieKolorowanki dla dorosłych to potoczne określenie na malowanie po numerach. Tak zwane obrazy po numerach to technika malowania polegająca na zamalowywaniu farbą pól oznaczonych odpowiednimi numerami (tymi samymi numerami oznaczone są odpowiednie pojemniki z farbą).

vymalujsisam15
fot. Wymalujtosam.pl


Na początku zamawiamy płótno na którym są kontury obrazu podzielone na wiele pól oznaczonych odpowiednimi numerami. Każdy numer informuje o tym, który kolor farby powinien być użyty. W efekcie, takie z pozoru banalne rozwiązanie pozwala namalować obraz, który wygląda bardzo profesjonalnie. Co zdumiewające - korzystając z tej techniki można odzwierciedlić zdjęcie.

Co ważne, razem z płótnem otrzymujemy w zestawie farby akrylowe, pędzle oraz instrukcje poprawnego malowania. Jest to dedykowany zestaw farb specjalnie pod Twój obraz. Farb nie trzeba rozcieńczać z wodą. Z reguły do namalowania obrazu wystarczą 24 kolory farb. Do zestawu dołączone są pędzle o różnej grubości włosia. Wszystko przygotowane jest tak aby nawet kompletny laik poradził sobie z namalowaniem imponującego obrazu.

Jakie obrazy wybierają dorośli?Wciąż malowanie wykorzystujące malowanie po numerach to przede wszystkim sposób na zorganizowanie czasu dzieciom. Dlatego jest to częsty pomysł na prezent dla dzieci. W tym przypadku wygrywają postacie z bajek oraz inne dziecięce motywy. Pozostaje pytanie co zazwyczaj decydują się malować dorośli? Tak naprawdę może to być wszystko - martwa natura, pejzaż, portret lub cokolwiek innego. Najczęściej wybór pada na namalowanie czyjegoś zdjęcia. Jeśli obraz przedstawia parę lub małżeństwo, może to być dobry pomysł na prezent na rocznicę ślubu, rocznicę związku lub po prostu niespodziankę dla ukochanej osoby. Warto podkreślić, że kolorowanki z numerkami dla dorosłych stało się hitem prezentowym na weselach.

Oczywiście, para młoda otrzymuje puste płótno z konturami i samodzielnie (oczywiście razem) malują swoje zdjęcie. Poza malowaniem zdjęć, niektórzy decydują się na nieco odważniejsze obrazy (np. przedstawiające akt). Tego typu obraz bardzo ładnie się prezentuje, gdy jest obramowany i powieszony w sypialni.

Podsumowując, kolorowanki to coś co może sprawić wiele radości i frajdy nie tylko dziecku ale również dorosłym. Jest to bez wątpienia bardzo interesujący pomysł na prezent. W szczególności bardzo dobrze sprawdza się jako pomysł na prezent dla pary młodej. Jednak śmiało można z tego pomysłu skorzystać szukając prezentu na urodziny, na święta, na rocznice lub jakiekolwiek inne okazje. Malowanie po numerach stało się prezentowym hitem, który jest na tyle uniwersalny że bardzo dobrze sprawdza się niezależnie od wieku osoby, która takim prezentem jest obdarowywana.