czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 760

Uchwyty do smartfonów dla zmotoryzowanych

Materiał partnera:

Uchwyt do smartfonu jest bardzo przydatnym akcesorium, które przydaje się zarówno podczas jazdy na rowerze, jak i w czasie kierowania samochodem. Oba rodzaje uchwytów nieco się od siebie różnią, ale cel jest jeden - zapewnić bezpieczne i komfortowe korzystanie z telefonu w czasie kierowania pojazdem.

Uchwyty do smartfonów dla zmotoryzowanych


Wśród samochodowych uchwytów do smartfonów można wyróżnić między innymi akcesoria przeznaczone do montowania na szybie, na kratce wentylacyjnej oraz uchwyty magnetyczne. Każdy z uchwytów jest wygodnym rozwiązaniem. Warto zastanowić się, które z rozwiązań będzie odpowiednie dla danego kierowcy - niektórych kierowców wszelkie zawieszki na lusterku i elementy mocowane na przedniej szybie bardzo rozpraszają.

Regulowane uchwyty samochodoweRegulowane uchwyty samochodowe składają się z obejmy podtrzymującej smartfon oraz sprężyny, która utrzymuje smartfon na odpowiednim miejscu. Uchwyty regulowane umożliwiają dostosowanie szerokości uchwytu do rozmiaru smartfonu. Dzięki temu w razie zmiany smartfonu nie będzie konieczna wymiana uchwytu samochodowego.

Magnetyczne uchwyty samochodoweBardziej uniwersalne pod tym względem są jednak uchwyty magnetyczne. Składają się z dwóch elementów - uchwytu i magnesu. Magnes trzeba przyczepić do etui, albo obudowy smartfonu. Uchwyty magnetyczne charakteryzują się prostotą obudowy i dla większości konsumentów sprawiają wrażenie bardziej stylowych, lepiej wkomponowujących się w deskę rozdzielczą samochodu. Korzystanie z magnetycznego uchwytu samochodowego dla wielu osób jest też bardziej wygodne.

Uchwyty samochodowe montowane przy kratce lub na szybieKratka wentylacyjna to jedno z miejsc, w których kierowcy montują uchwyty smartfonowe. Niemniej nie w każdym pojeździe będzie to możliwe. Alternatywą dla tego typu mocowań są uchwyty samochodowe wyposażone w przyssawki, za pomocą których uchwyt może być przymocowany do szyby.

Istnieje wiele typów mocowania telefonu, niektóre uchwyty działają grawitacyjnie, i zaciskają się pod ciężarem telefonu. Inne mają klips na deskę rozdzielczą, jeszcze inne z kolei można zamontować nawet na slot płyt CD.

Uchwyty dedykowane rowerzystomUchwyty na telefon mocowane do roweru umożliwiają korzystanie z telefonu w trakcie kierowania rowerem - przynajmniej w zakresie wysyłania połączeń głosowych oraz odbierania połączeń telefonicznych. Poza tym, posiadając uchwyt rowerowy do smartfonu można korzystać z telefonu jak z nawigacji GPS - podobną zaletę mają uchwyty samochodowe, o których była już mowa wyżej.

Poza tym, niektóre aplikacje na smartfony działają jak liczniki rowerowe i dokonują pomiarów prędkości oraz przebytej trasy. Korzystanie z takich aplikacji w czasie jazdy na rowerze będzie możliwe dzięki uchwytom.

Uchwyty dla rowerzystów posiadają konstrukcję umożliwiającą zamontowanie ich przy ramie roweru - chodzi o to, aby zapewnić dobrą widoczność otoczenia i drogi, a jednocześnie umożliwić wygodne korzystanie z telefonu. Niektóre uchwyty są połączone ze specjalnym wodoodpornym i pyłoodpornym etui. W przypadku rowerów to bardzo ważne. Pył oraz woda w czasie jazdy na rowerze mogą spowodować zanieczyszczenie urządzenia i jego uszkodzenie.

Bardzo popularną marką, która oferuje tego typu akcesoria telefoniczne nie tylko dla zmotoryzowanych jest firma Baseus. Jej produkty można znaleźć w sklepie inkhouse.pl, który oferuje szeroką gamę sprawdzonych o dobrych produktów oraz szybką wysyłkę.