czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 2910

Czechowicki Urząd Miejski wzbogacił się o nową stronę internetową

We wtorek, 23 lutego Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oddał do użytku mieszkańców nową wersję swojej strony internetowej. Według zapowiedzi magistratu, jej wygląd oferuje elastyczny układ oraz prostszą i bardziej funkcjonalną nawigację.

Reklama

Strona ww urząd miejski
Czechowicki Urząd Miejski wzbogacił się o nową stronę internetową · fot. mp / czecho.pl


- Nowa strona spełnia obowiązujące obecnie, surowe normy standardu WCAG 2.1, określające poziom dostępności strony dla osób niepełnosprawnych. Jest przy tym w pełni responsywna, a więc jej zawartość automatycznie dostosowuje się do mniejszych ekranów urządzeń mobilnych, co znacznie ułatwi korzystanie z niej na smartfonach, za pośrednictwem których strony internetowe przegląda obecnie coraz więcej osób - informuje czechowicki Urząd Miejski.

Jak dodaje magistrat, czytelny i prosty układ graficzny strony połączył on z podziałem na sekcje informacyjne dotyczące gminy i samorządu znane z poprzedniej strony, tak by ułatwić poszukiwanie informacji stałym czytelnikom. Archiwalna strona, do której link można znaleźć w stopce, jest przy tym stale dostępna.

Nowością jest natomiast rozdzielenie aktualności i komunikatów, tak, by informacje o ważnych wydarzeniach oraz realizowanych przez gminę przedsięwzięciach nie znikały wśród dodawanych każdego dnia drobnych komunikatów, nierzadko pochodzących od instytucji zewnętrznych. Wybrane przez UM propozycje, zarówno z grona aktualności, jak i komunikatów, można znaleźć w sekcji "Polecamy".

- Nowością na naszej nowej stronie są również niebieskie klawisze sekcji "Na skróty", umożliwiające łatwą lokalizację informacji dotyczących określonego tematu, czy bieżącego wydarzenia. Na nowej stronie dostępne będzie również kalendarium wydarzeń, w którym znajdą Państwo zebrane w jednym miejscu, uszeregowane chronologicznie, wszelkie imprezy i wydarzenia organizowane przez Urząd Miejski oraz podległe jednostki. Kalendarium zostanie udostępnione kiedy zniesione zostaną obostrzenia dotyczące organizacji imprez i imprezy miejskie będą się mogły ponownie obywać - podkreśla UM.

Strona internetowa czechowickiego Urzędu Miejskiego dostępna jest pod adresem www.czechowice-dziedzice.pl

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.