czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 2274

Nowe zasady bezpieczeństwa: będzie obowiązek noszenia maseczek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W środę, 24 lutego minister zdrowia przedstawił nowe obostrzenia sanitarne, które będą obowiązywać w naszym kraju od 27 lutego.

Konferencja prasowa ministra zdrowia - 24.02.2021
Konferencja prasowa ministra zdrowia - 24.02.2021 · fot. Ministerstwo Zdrowia


- W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. - mówił minister Adam Niedzielski. - Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%.

Konferencja prasowa ministra zdrowia
Konferencja prasowa ministra zdrowia - 24.02.2021


- Przed nami czas rozwoju pandemii, rozwoju trzeciej fali. Na tę chwilę, współpracując z analitykami, przyglądamy się, jakie są problemy. Wskazanie, które otrzymujemy, pokazuje, że szczyt trzeciej fali ma być na średnim poziomie 10-12 tys. zakażeń. W tej chwili jesteśmy na średnim poziomie 8 tys. - mówił minister zdrowia.

Nowe zasady bezpieczeństwa- Zdecydowaliśmy, że musimy wykonać mały kroczek wstecz - zapowiedział Adam Niedzielski. - Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.

warmińsko-mazurskie


Kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji od 27 lutego. Za wyjątkiem osób zaszczepionych dwoma dawkami lub posiadających negatywny wynik testu.

czechy i słowacja


Zakaz używania szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic do zasłaniania ust.

maseczki

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj