czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2021
  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 4697

Jakie nowe inwestycje powstaną w 2021 roku w naszej gminie?

Początek roku to również zapowiedź nowych inwestycji. W Biuletynie Informacji Publicznej gminy Czechowice-Dziedzice opublikowano plan postępowań o udzielenie zamówień na 2021 rok. Co powstanie na terenie naszej gminy?

Reklama

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W budżecie gminy Czechowice-Dziedzice zapisano 20 900 złotych na budowę chodnika przy ulicy Powstańców Śląskich w Ligocie. Przetarg na wykonanie tego zamówienia według planu ma zostać ogłoszony w I kwartale.

Również w tym czasie ma zostać ogłoszony, zapowiadany w zeszłym roku, przetarg na zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sobieskiego w centrum Czechowic-Dziedzic. Na to zadanie Urząd Miejski planuje przeznaczyć 157 100 złotych.

W centrum miasta zmieni się również park pomiędzy ulicami Kołłątaja oraz Żeromskiego. Na remont skweru miasto przeznaczy 7 100 złotych. Zmienią się również tereny rekreacyjne przy ulicy Bestwińskiej - na budowę ogrodzeń i nawierzchni bezpiecznych na placach zabaw UM przeznaczy 81 tysięcy złotych - oraz przy ulicy Woleńskiej w Ligocie, gdzie powstać ma tężnia solankowa - na przygotowanie dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia miasto przeznaczy 30 800 złotych.

Wśród innych inwestycji można znaleźć budowę a budynku zaplecza sportowego przy boisku w Bronowie, na które samorząd wyda 12 100 złotych. Ponadto w III kwartale ogłoszony zostanie przetarg na projekt kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - etap II.

Gmina wyda również 862 200 złotych na realizację programu "Z zapałem przeciw zmianom klimatu - zielono-niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice - Dziedzice". Przetargi na realizację tej inwestycji zaplanowano na III i IV kwartał.

mp / czecho.pl
źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.