Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 8644

126 osób z Fabryki Zapałek "Czechowice" straci pracę

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał najnowsze dane na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy. Do PUP wpłynęło między innymi zawiadomienie o zwolnieniach grupowych w czechowickiej Fabryce Zapałek - pracę ma stracić 126 osób.

Zapałkownia, zapałki, fabryka zapałek, pcc consumer products
Fabryka Zapałek "Czechowice" · fot. mp / czecho.pl


Według danych GUS, na dzień 31 stycznia bezrobocie w Polsce wynosiło 6,5% (wzrost o 0,3%), w województwie śląskim 5,1% (wzrost o 0,2%), w mieście Bielsko-Biała 2,7% (bez zmian), a w powiecie bielskim 4,5% (wzrost o 0,1%). Według danych PUP w gminie Czechowice-Dziedzice bez pracy było 948 osób, co stanowi wzrost o 55 osób.

- W styczniu do PUP wpłynęła jedna informacja z firmy PCC Consumer Products Czechowice S.A dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w stosunku do 126 osób z terenu działania tutejszego Urzędu - czytamy w komunikacie Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej. Bielski PUP nadzoruje teren stolicy Podbeskidzia oraz powiatu bielskiego.

W styczniu do PUP w Bielsku-Białej zgłoszono 1086 wolnych miejsc pracy, tj. o 97 więcej niż w miesiącu
poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 37 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1081 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 5 miejsc pracy subsydiowanej.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.