czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 6111

[FOTO] Pociągi spółki Koleje Śląskie powrócą na stację Zabrzeg

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Już wkrótce mieszkańcy Zabrzega będą mogli skorzystać z wyremontowanej stacji kolejowej. Spółka PKP PLK poinformowała, że 14 marca, wraz z wprowadzeniem nowego rozkłady jazdy pociągów, udostępni pasażerom jeden z przebudowanych peronów.

Reklama

Stacja kolejowa w Zabrzegu - 26.02.2021 · fot. czecho.pl


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od ponad roku modernizują przystanek Zabrzeg. Powstają tam dwa 200-metrowe perony, które będą szersze i wyższe (76 cm), co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zostaną one wyposażone w nowe ławki, wiaty, oświetlenie i tablice informacyjne. Bezpieczeństwo zapewni przejście dla pieszych pod torami, a dostęp do peronów ułatwią windy.

- Jeden z dwóch peronów zostanie udostępniony podróżnym od 14 marca, czyli od korekty rozkładu jazdy pociągów. Prace przy drugim peronie są zaplanowane do końca roku - powiedziała portalowi czecho.pl Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK. Przez Zabrzeg będą przejeżdżać pociągi linii S6 z Katowic do Wisły Głębce.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj