czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 2850

Za nami sesja Rady Powiatu o drogach, komunikacji i transporcie

W czwartek, 25 lutego odbyła się kolejna w tej kadencji, XXVI sesja Rady Powiatu. Rozpoczęła się ona od uroczystego wręczenia radnej Ewie Kmiecik - Wronowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach - Dziedzicach srebrnej odznaki honorowej za zasługi dla województwa śląskiego.

Reklama

Wręczenie medalu dla Ewy Kmiecik-Wronowicz
Wręczenie medalu dla Ewy Kmiecik-Wronowicz · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Odznaczenie za wybitne zasługi w pracy zawodowej i społecznej oraz za wyróżniającą się działalność na rzecz czechowickiej biblioteki wręczyła Ewa Żak radna Sejmiku Województwa Śląskiego, a gratulacje przekazali starosta bielski Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski.

Sesja odbyła się w trybie zdalnym z prowadzeniem obrad z sali sesyjnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, oddziału Zamiejscowego w Bielsku-Białej. W głównej mierze dotyczyła zagadnień związanych ze stanem 307 km dróg powiatowych, inwestycjami i remontami dróg i mostów oraz z tematem komunikacji na terenie powiatu bielskiego.

- Mimo pandemii ubiegły rok nie był dla nas złym okresem, a jego druga połowa upłynęła pod znakiem dużych remontów i ważnych inwestycji - powiedziała Urszula Kosman, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku - Białej.

W 2020 roku na bieżące utrzymanie dróg przeznaczono ponad 6 milionów 216 tysięcy złotych, natomiast realizowano 11 inwestycji z tego 8 przy wsparciu środków zewnętrznych, pochodzących z Unii Europejskiej i z budżetu państwa. Na inwestycje wydatkowano ponad 24 miliony 616 tysięcy, wsparcie finansowe z UE i państwa wynosiło 13 milionów 435 tysięcy. Warto podkreślić, że 6 milionów dołożyły gminy powiatu bielskiego, które współfinansowały budowę zatok autobusowych, chodników, infrastruktury drogowej.

Obszerną informację o stanie transportu i komunikacji przekazała radnym Adelajda Regiec - Bartoszek kierownik ds. komunikacji w Wydzale Komunikacji i Transportu, a dyrektor Biura Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego Seweryn Kobiela poinformował o sytuacji Związku w 2020 roku, zmianach taboru, rozpoczętych inwestycjach, działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, udziale paliw alternatywnych we flocie Komunikacji Beskidzkiej oraz priorytetowych planach na rok bieżący.

mp / czecho.pl
źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.