czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 2967

130 wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci podsumowali akcję NURD

W piątek, 26 lutego na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy "niechronieni" nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 130 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem pieszych.

Reklama

radiowóz
130 wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci podsumowali akcję NURD · fot. KMP Bielsko-Biała


Genezą policyjnych działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Działania pn. NURD wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 130 wykroczeń w ruchu drogowym. Prawie 120 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, a połowa z ujawnionych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Policjanci na kierujących nałożyli niespełna 90 mandatów karnych, sporządzili 19 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 12 kierowców. Stróże prawa ujawnili blisko 10 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle.

- Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konsekwencje karne - podkreślają stróże prawa z Bielska-Białej.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.