czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2021
  • wyświetleń: 2741

Sparing IV liga: MRKS - Polonia Łaziska Górne 3:1

Dopiero w ostatnim - dziewiątym meczu sparingowym zaplanowanym podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, podopiecznym trenera Jarosława Kupisa udało się po raz pierwszy wybiec na naturalną nawierzchnię. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku w pobliskiej Ligocie, drużyna MRKS-u zmierzyła się w występującą w I grupie IV ligi śląskiej Polonią Łaziska Górne i choć był to jej premierowy kontakt z trawiastym podłożem w tym roku, to wypadł on nad wyraz pozytywnie.

Reklama

sparing MRKS Łaziska
Sparing czwartoligowców MRKS Czechowice-Dziedzice - Polonia Łaziska Górne na naturalnym boisku · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Czechowiczanie już po niespełna kwadransie dysponowali dwubramkową zaliczką, gdy wpierw po asyście Wojciecha Loranca piłkę w polu karnym przyjął Jakub Raszka (11 min.) i mierzonym uderzeniem po ziemi otworzył wynik sobotniej potyczki, zaś po 180. sekundach strzelec tego gola "odwdzięczył się" dobrą centrą z lewej strony, którą silnym uderzeniem z "pierwszej piłki" sfinalizował właśnie Wojciech Loranc (14 min.).

Ozdobą testowego starcia było z kolei trafienie Błażeja Adamca (61 min.), który efektownie z ponad dwudziestu metrów "zdjął pajęczynę" bramki ekipy z Łazisk Górnych. Bliscy kolejnych łupów w szeregach nominalnych gospodarzy po przerwie byli też stemplujący poprzeczkę Mateusz Kubica, czy też minimalnie pudłujący z dogodnej pozycji Damian Zajączkowski.

Rezultat sparingu na 3:1 (2:0) ustalony został z kolei w 80. minucie, gdy długie zagranie z głębi pola skutecznie wykończył jeden z graczy Polonii.

Choć runda wiosenna rozgrywek IV ligi śląskiej, gr.II ma ruszyć dopiero za dwa tygodnie, to już w przyszłą sobotę - 6 marca piłkarze MRKS-u rozpoczną walkę o punkty, bowiem o godzinie 15.00 w zaległym spotkaniu z 13. kolejki zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Sparing nr 9: Boisko w Ligocie, 27 lutego, godz.11.00

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Polonia Łaziska Górne 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Raszka (11 min.), 2:0 Loranc (14 min.), 3:0 Adamiec (61 min.), 3:1 (80 min.)

MRKS: Świerczek - Padło, Wrana, Żurek - Gondko, Szędzielarz, Adamiec, Zajączkowski, Raszka - Loranc, Lewandowski oraz Woźnica - Zarychta, Kubica, testowany zawodnik, Jonkisz, Wandzel, testowany zawodnik, Kania, Kobiela

ar / czecho.pl
źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.