Wiadomości

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 2436

Przy skrzyżowaniu Górniczej i Kaniowskiej pojawią się lustra?

Skrzyżowanie ulic Kaniowskiej i Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach jest jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w północnej części miasta. Jak wskazuje Ewa Kmiecik-Wronowicz, odznacza się ono ograniczoną widocznością z obu stron, skierowała ona interpelację, w której zwraca się z prośbą o zainstalowanie luster przy tym newralgicznym skrzyżowaniu.

Skrzyżowanie ulic Kaniowskiej i Górniczej
Skrzyżowanie ulic Kaniowskiej i Górniczej · fot. Google Street View


Jak wskazali mieszkańcy, którzy interweniowali u radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz, skrzyżowanie ulic Kaniowskiej i Górniczej należy do jednego z bardziej niebezpiecznych w północnej części miasta. To właśnie tutaj biegnie główna droga z Czechowic-Dziedzic do Kaniowa oraz dalej - do Dankowic i Jawiszowic. Warto również dodać, że tuż obok niego znajduje się również siedziba firmy spedycyjnej oraz jeden z największych zakładów pracy w naszym mieście - Walcownia Metali "Dziedzice".

- W związku z interwencjami użytkowników ruchu drogowego i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, zwracam się z uprzejmą prośbą o zainstalowanie luster na skrzyżowaniu ulic Kaniowskiej i Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach. Zła widoczność z obu stron stanowi ogromne zagrożenie dla pieszych i użytkowników drogi - napisała Ewa Kmiecik-Wronowicz, radna Rady Powiatu, w interpelacji skierowanej do Andrzeja Płonki, starosty bielskiego. Obydwie drogi, Kaniowska oraz Górnicza, posiadają kategorię dróg powiatowych.

Do sprawy będziemy wracać.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.