czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 1264

Otrzymałeś PIT z ZUS i nie wiesz co robić? Zadzwoń do ekspertów

Za nami:

Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje telefoniczny dyżur ekspercki dla emerytów i rencistów, którzy otrzymali PIT z ZUS. Tematem będą nowe zasady rozliczania podatku osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe. Dyżur odbędzie się w poniedziałek, 8 marca, w godzinach od 12.00 do 14.00, pod numerem telefonu 33 825 24 24.

telefon, senior
Otrzymałeś PIT z ZUS i nie wiesz co robić? Zadzwoń do ekspertów · fot. pixabay.com


W tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku - takie osoby otrzymają PIT 11A. Stąd też w placówkach ZUS pojawiło się wielu emerytów i rencistów dopytujących o tę zmianę.

- Już po otrzymaniu PIT 11A, a nie jak rok wcześniej PIT-40A, nasi klienci zastanawiają się, czy przypadkiem nie zaszła pomyłka, bo teraz formularz jest inny, nie wiedzą, co mają dalej z nim zrobić, czy musza się dodatkowo rozliczać, czy też tak jak w poprzednim roku otrzymany PIT odkładają do szuflady, a system ich rozliczy - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

- Ponadto skoro mają nadpłatę podatku, to chcieliby wiedzieć w jaki sposób i kiedy ta nadpłata zostanie im zwrócona. Pytań mają bardzo wiele, dlatego też żeby wyjaśnić te wszystkie wątpliwości i ułatwić im dostęp do kompleksowych informacji bielski oddział ZUS postanowił zorganizować wspólny dyżur ekspertów ZUS i Urzędu Skarbowego. Dzwoniąc pod jeden numer telefonu otrzymają kompletną informację z dwóch instytucji dotyczącą swojego PIT i sposobów rozliczenia z fiskusem - dodaje przedstawicielka śląskiego ZUS.

W trakcie poniedziałkowego dyżuru wyjaśnień udzielać będą przedstawiciele: Oddziału ZUS w Bielsku-Białej oraz Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej. Eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące m.in.:
  • kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A,
  • czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym,
  • jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej,
  • jakie są zasady zwrotu nadpłaty przez urząd skarbowy.


- Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące tegorocznego rozliczenia podatkowego - podsumowuje rzeczniczka.

Dyżur odbędzie się 8 marca, w godz. od 12.00 do 14.00, pod nr tel. 33 825 24 24.

mp / czecho.pl, źródło: ZUS Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.