czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 401

Wysyłka sprzętu do serwisu - jak zapakować paczkę, by dotarła bezpiecznie?

Materiał partnera:

Wraz z upowszechnianiem się korzystania z przesyłek w celu oddawania urządzeń do serwisu rośnie także liczba jednostek oferujących usługę door-to-door. By móc bezproblemowo korzystać z tej formy reklamacji, należy jednak posiadać wiedzę na temat prawidłowych technik pakowania sprzętu do wysyłki. Efekty zaniedbań na tym polu mogą być szczególnie dotkliwe - źle zapakowana paczka to większe ryzyko uszkodzenia urządzenia w transporcie. Co można zrobić, by jak najlepiej zabezpieczyć wysyłany sprzęt?

Wysyłka sprzętu do serwisu - jak zapakować paczkę, by dotarła bezpiecznie?


Pakowanie sprzętu przed wysyłką - jak zrobić to najlepiej?



Gdy już przygotujemy nasze urządzenie do wysyłki, warto rozważyć kilka podstawowych kwestii, które ułatwią nam bezpieczne zapakowanie go. Sprzęt najlepiej wysyłać w oryginalnym opakowaniu - firmowe pudełko zazwyczaj uwzględnia takie aspekty jak brak możliwości przemieszczania się zawartości w jego wnętrzu czy odpowiednie oddzielenie przedmiotu od akcesoriów. Jeżeli nie posiadamy takiego opakowania, powinniśmy zadbać o możliwie jak najlepsze zabezpieczenie każdego wysyłanego elementu z osobna. Każdą rzecz warto szczelnie otulić folią bąbelkową - pomoże ona zamortyzować wstrząsy oraz ochronić urządzenie przed uszkodzeniami wynikłymi z nieostrożnego traktowania paczki. Dobrą praktyką będzie opakowanie każdego z elementów osobno, a następnie umieszczenie ich w twardym pudełku. Odpowiednie opakowania na większe sprzęty można znaleźć w Internecie, na przykład pod frazą "duży karton". Puste przestrzenie w kartonie należy uzupełnić wypełniaczem - jego rolę pełnić mogą na przykład skrawki gąbki lub torebki powietrzne.

Na co uważać, pakując urządzenie przed wysłaniem do serwisu?



Osoby wysyłające sprzęt do serwisu muszą zachować szczególną uwagę podczas pakowania - każde zaniedbanie w tej kwestii może słono kosztować. Należy pamiętać o zamieszczeniu na opakowaniu stosownego oznaczenia, informującego kuriera o konieczności wyjątkowo ostrożnego traktowania paczki. Do oznakowania można wykorzystać na przykład naklejki z napisem "GÓRA" - dadzą one znać dostawcy, że przesyłka nie może być transportowana, będąc przygniecioną innymi rzeczami. Warto także upewnić się, że kurier nadał naszej paczce status niesortowalnej. Dzięki niemu nie zostanie ona umieszczona w automatycznym sorterze, lecz będzie sortowana ręcznie. To pozwoli uniknąć potencjalnych uszkodzeń, spowodowanych brakiem odpowiednich warunków dla paczek o delikatnej zawartości w procesie sortowania automatycznego.

Co jeszcze należy zrobić przed wysyłką sprzętu do serwisu?



Dowiedzmy się, jakie wymagania wobec wysyłanego sprzętu ma serwis, do którego nadajemy przesyłkę. Warto zapoznać się także z regulaminem firmy kurierskiej - może okazać się, że zawarte tam informacje wskażą nam sposób postępowania w przypadku wysyłki drogiego sprzętu. Z niego dowiemy się także, jak możemy ubiegać się o odszkodowanie w razie uszkodzenia przesyłanego urządzenia. Warto jednak pamiętać, że odpowiedzialność za prawidłowe opakowanie spoczywa na nadawcy. Wysokiej jakości kartony dostępne są na https://ecopako.com/karton-do-paczkomatow-inpost-a-500x300x70.