Wiadomości

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 5159

Niecodzienne zdarzenie w trakcie zbiórki żywności PCK

W lutym, przez trzy dni, trwała zbiórka żywności, zorganizowana przez kluby Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Odbyły się one między innymi w czechowickim Kauflandzie, gdzie doszło do niecodziennego zdarzenia - członkowie PCK udzielili pierwszej pomocy 91-letniemu mężczyźnie, który zasłabł.

Podczas zbiórki żywności członkowie PCK udzielili pierwszej pomocy 91-latkowi
Niecodzienne zdarzenie w trakcie zbiórki żywności PCK · fot. Śląski Oddział Okręgowy PCK


20, 26 i 27 lutego w niektórych miastach na terenie województwa śląskiego członkowie klubów HDK PCK, uczniowie Szkolnego Koła PCK oraz wolontariusze przeprowadzili pierwsze zbiórki żywności pod hasłem "Świąteczna paczka dla seniora". Zbiórkę żywności przeprowadzono m.in. w supermarkecie Kaufland w Czechowicach-Dziedzicach. W zbiórce uczestniczyli członkowie klubów HDK PCK przy UM w Czechowicach-Dziedzicach, HDK PCK przy TRW S.A. Poland w Czechowicach-Dziedzicach oraz opiekun i uczniowie Szkolnego Koła PCK ze szkoły Podstawowej nr 7 im. K. Wielkiego z Czechowic-Dziedzic.

Zebrane produkty żywnościowe przekazano do biura Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla seniorów i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak informuje Śląski Oddział Okręgowy PCK, w piątek, 26 lutego w trakcie zbiórki żywności w czechowickim Kauflandzie doszło do niecodziennego zdarzenia, gdy 91-letni mieszkaniec miasta podczas zakupów nagle zasłabł na terenie sklepu.- Natychmiast do akcji wkroczyli przebywający tam członkowie PCK, którzy wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe, a do czasu przybycia karetki udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, dzięki czemu po badaniu lekarskim wrócił do swojego domu.

- W ubiegłym roku a także w bieżącym z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w Polsce, wiele organizacji zrezygnowało z tradycyjnej zbiórki żywności, ograniczając się do wystawienia koszy, jednakże członkowie i wolontariusze PCK z naszego okręgu uczestnicząc w zbiórkach pokazali, że w tym trudnym dla wszystkich okresie ważny jest osobisty kontakt z naszymi wspaniałymi darczyńcami, za co serdecznie im dziękujemy - zwraca uwagę Śląski Oddział PCK.

Kolejne zbiórki zostaną przeprowadzone w marcu na terenie całego województwa śląskiego.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Oddział PCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.