Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 4017

Spanie na sianie - kameralny hotel i fryzjer dla psów

Artykuł sponsorowany:

Pies jest częścią Twojej rodziny oraz najlepszym kompanem? Ma włos, który należy regularnie pielęgnować? Jedziesz na wakacje, wyjeżdżasz w delegacje i chcesz zapewnić psu opiekę oraz aktywny wypoczynek dopasowany do jego potrzeb? Szukasz miejsca, do którego Twój pies będzie chętnie wracał?
Zapraszamy zatem do zapoznania się z ofertą hotelu i salonu groomerskiego SPANIE NA SIANIE!Hotel i salon groomerski SPANIE NA SIANIE stworzyliśmy z myślą o psach małych i średnich ras, a także psów starszych oraz szczeniaków które potrzebują szczególnej uwagi oraz kompleksowej opieki. Wiedza i kwalifikacje pozwalają nam na zapewnienie wysokiego standardu obsługi naszych gości. Nasza praca to nasza pasja, zaangażowanie, pokłady miłości i zrozumienie potrzeb.

SPANIE NA SIANIE znajduje się w malowniczej Bestwinie obok Bielska-Białej. Powstała w wiekowej stodole pozostawionej po naszych przodkach. Zanim stała się naszym sposobem na życie i miejscem na ziemi, włożyliśmy weń ogromną ilość wysiłku i serca zapewniając psim podopiecznym warunki wytwornego hotelu i salonu fryzjerskiego.

HOTEL DLA PSÓWTo idealne miejsce dla psów, które źle znoszą rozłąkę z właścicielem, boją się innych psów lub nie lubią zmian otoczenia. Lokalizacja z dala od ulicznego zgiełku i bliskiego sąsiedztwa innych domów sprzyja komfortowi naszych podopiecznych. Aby każdemu z hotelowych gości poświęcić maksymalną ilość czasu i uwagi posiadamy tylko 5 boksów. Budynek w którym przebywają pieski jest całoroczny, ogrzewany, z dostępem światła dziennego oraz całodobowo monitorowany. W naszym hotelu panuje nieskazitelny porządek.

Spanie na sianie - hotel


Do dyspozycji psów przeznaczyliśmy ogrodzony wybieg o powierzchni 2000 m², który jest naszym przydomowym sadem z jabłoniami. Drzewa zapewniają psiakom cień w upalne dni.

Dla psów lubiących bieganie lub długie spacery organizujemy wycieczki na pobliskie stawy, łąki, do lasu a nawet na okoliczne szczyty takie jak Kozia Góra, Szyndzielnia czy Chrobacza Łąka.

Nad bezpieczeństwem oraz komfortem psiaków przez całą dobę czuwa czujne oko cioci Basi - wykwalifikowanej psiej opiekunki (certyfikat Coape Polska). Podczas pobytu psa w hotelu jesteśmy w stałym kontakcie z właścicielem.

FRYZJER DLA PSÓWZadbany pies to szczęśliwy pies, dlatego też wszystkim poszukującym usług związanych ze strzyżeniem piesków zarówno zgodnych ze wzorcami FCI jak i według indywidualnych pomysłów zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz galerią.

Warto wiedzieć, że nasi groomerzy podczas pielęgnacji piesków nie stosują żadnych środków farmakologicznych. Dokładamy wszelkich starań aby każdy pupil czuł się u nas komfortowo i w jak najmniejszym stopniu odczuwał stres. Pomaga nam w tym wiedza z zakresu behawioryzmu zwierząt, która w połączeniu z doświadczeniem procentuje okiełznaniem prawie każdego charakteru oraz temperamentu.

Spanie na sianie - salon gromerski


W zależności od potrzeb i rasy oferujemy naszym klientom szereg usług.

Kąpiel - podstawowa czynność przy każdej wizycie w salonie. To od niej zaczynamy pracę z psem. W zależności od rodzaju włosa dobieramy odpowiednie kosmetyki np. do sierści szorstkiej, białej lub czarnej. Ważną czynnością wykonywaną przy kąpieli jest wmasowanie odżywki, która zamyka strukturę włosa pozostawiając ją nawilżoną, bogatą w witaminy i ułatwiającą rozczesywanie.

Czesanie - rozczesywanie sierści psa odbywa się w dwóch etapach. Najpierw tuż przed kąpielą a następnie po kąpieli już w trakcie suszenia. Dokładne rozczesanie psiej szaty jest najważniejszą czynnością wykonywaną przed strzyżeniem. Czesanie zwłaszcza długich włosów Waszych pupili należy wykonywać regularnie również w domu po wizycie u groomera by Wasz psiak dobrze kojarzył szczotkę oraz uniknął kołtunów.

Strzyżenie - dopasowywane jest indywidualnie do każdego psiego klienta w zależności od rasy oraz potrzeb. Przed każdą wizytą ustalamy rodzaj i długość fryzury w zależności od rasy, pory roku oraz jakości sierści. Do strzyżenia używamy sprzętu znanych i cenionych przez groomerów marek. Wszystkie narzędzia i powierzchnie pracy są dokładnie czyszczone i sterylizowane przed każdym psem.

Trymowanie - wykonywane przy pielęgnacji psów szorstkowłosych. Taki rodzaj sierści nie wypada samoczynnie i nieusunięty w porę może doprowadzić do stanów zapalnych skóry poprzez jej nieprawidłową wentylację. Do usuwania martwego włosa nasi groomerzy używają nakładek na palce oraz nożyków do trymowania.

Wyczesywanie podszerstka - czynność ta wykonywana regularnie, zmniejsza linienie się psa i pozwala lepiej oddychać jego skórze. Do wyczesywania używamy trymerów oraz szczotek.

Czyszczenie uszu - pielęgnacja psich uszu jest jedną z ostatnich, ale równie ważnych czynności wykonywanych przy pielęgnacji. Pieskom, którym w uszach wyrastają włosy delikatnie je wyjmujemy używając pudru groomerskiego. Zbyt duża ilość wosku i owłosienia kanału słuchowego może doprowadzić do stanów zapalnych i zakażeń.

Pielęgnacja oczu - u ras którym włosy rosną na kufie zasłaniając oczy, konieczna jest korekta ich długości. Dodatkowo, rasom o jasnej szacie przemywamy okolice oczu. Używamy naturalnych kosmetyków na bazie roślin, które rozświetlają ciemny zaciek powstający pod kanalikami łzowymi.

Pielęgnacja psich opuszków i pazurków - zbyt długie pazurki to dyskomfort przy chodzeniu, dlatego co wizytę należy je skracać. Dodatkowo dbamy o psie opuszki wycinając nadmiar rosnącej w nich sierści a w sezonie zimowym nawilżamy je naturalnymi kosmetykami zawierającymi wosk pszczeli oraz masło kokosowe tworząc filtr izolujący od mrozu i soli.

Spanie na sianie - pieski


Sprawdź w Google SPANIE NA SIANIE i zobacz radość psów popartą opiniami klientów. Merdający ogonek, to nasza specjalność!

Obserwuj codziennie nowe relacje:


Dowiedz się o nas jeszcze więcej:


Zapraszamy!

Spanie na sianie - mapa


--
SPANIE NA SIANIE hotel i salon groomerski dla psów
ul. Bialska 29
43-512 Bestwina
tel. 883 289 945