Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 3863

Bronów: W rowie wylądowały "wiosenne" śmieci

Nadchodząca wiosna sprzyja pozimowym porządkom. Być może właśnie dlatego w przydrożnych rowach pojawia się coraz więcej nielegalnych wysypisk. Takie pojawiło się w Bronowie na ulicy Kopaniny. Czechowiccy strażnicy miejscy apelują, by tego rodzaju przypadki od razu zgłaszać.

Śmieci Bronów
Bronów: W rowie wylądowały "wiosenne" śmieci · fot. Jerzy / Nadesłane przez czytelnika


Porzucone przy drogach, w lasach, w okolicach jezior śmieci nie tylko psują krajobraz, ale także stanowią zagrożenie dla zwierząt a nawet ludzi, choćby poprzez skażenie wód. Niestety, nadal wiele osób za nic ma prośby i apele, by odpadów pozbywać się w sposób legalny. Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy zdjęcia z Bronowa, gdzie przy ulicy Kopaniny ktoś zostawił worki ze śmieciami.

- Nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnego zgłoszenia. To ważne, by od razu nas powiadamiać o tego rodzaju przypadkach, byśmy mogli szybko podjąć interwencję i ustalić sprawcę - poinformował Leszek Czopek, kierownik referatu prewencji Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Dlatego strażnicy apelują do mieszkańców, by zwracali uwagę np. Na markę samochodu i tablice rejestracyjne nieznanych pojazdów kręcących się w okolicy, w której mieszkają. Takie informacje mogą pomóc funkcjonariuszom w dotarciu do "śmieciarzy".

Za porzucanie śmieci w niedozwolonym miejscu grozi mandat w wysokości 500 złotych.

raz / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.